Odzież kelnerska – jaki rodzaj wybrać?

[REKLAMA]

Odzież kelnerska to bardzo ważny element pomagający podkreślić klasę restauracji oraz stworzyć wizerunek osób pracujących przy obsłudze gości jako profesjonalistów potrafiących doradzić wybór najlepszych dań i napojów, a także wykreować niepowtarzalną atmosferę, do której goście lokalu będą chcieli wracać. Jednakowe stroje kelnerskie, dobrane do wystroju lokalu i jego stylu, są przyjemne dla oka gości odwiedzających restaurację, ale też spełniają szereg praktycznych funkcji, zapewniając kelnerom i kelnerkom komfort pracy na co dzień. Jaką odzież kelnerską wybrać, aby jak najlepiej spełniała wszystkie swoje funkcje?

Praktyczne fartuchy i zapaski

Trudno wyobrazić sobie strój kelnera bez fartucha lub krótkiej zapaski. To klasyka restauracyjnej elegancji, ceniona przez kelnerów ze względu na wygodę i funkcjonalność, a także dobry styl. Fartuch zakłada się na ubranie, chroniąc je przed zabrudzeniem, o które nie trudno podczas pracy w restauracji. Fartuchy są niezwykle wygodne: nie krępują ruchów, posiadają praktyczne kieszenie, w których można schować różne drobiazgi potrzebne w pracy kelnera, a przy tym świetnie wyglądają. Co więcej, fartuch lub zapaska to niezwykle praktyczny element odzieży kelnerskiej: można je często prać w wysokiej temperaturze sięgającej nawet 600 C, co pozwala zachować wysokie standardy higieniczne, tak ważne w branży restauracyjnej, jednocześnie nie martwiąc się o utratę koloru czy pierwotnego kształtu. Szyte z tkanin o wysokiej jakości, odpornych na odkształcenia, mogą być używane przez długi czas, nie tracąc doskonałego wyglądu.

Odzież kelnerska dla wymagających

Pod profesjonalnym fartuchem powinna znaleźć się odpowiednia odzież kelnerska.  Dobrym wyborem są eleganckie koszule, które sprawdzą się w każdym lokalu: w eleganckiej restauracji, autorskim bistro czy też hotelowym barze. Dobra koszula kelnerska powinna nie tylko dobrze się prezentować i doskonale leżeć na sylwetce, ale także dobrze sprawdzać się podczas długich godzin pracy w pośpiechu, pomiędzy kuchnią a salą restauracyjną. Warto, aby była uszyta z tkaniny, która przepuszcza powietrze, zapobiegając dyskomfortowi i nadmiernemu poceniu się, ale też była elastyczna i nie gniotła się zbyt łatwo. Ciekawą alternatywą dla eleganckich koszul z długim lub krótkim rękawem są casualowe, ale równie profesjonalne t-shirty, zapewniające wygodę i komfort pracy. Koszulki, szyte z mieszanki tkanin o wysokiej jakości, pozwalają czuć się świeżo przez cały dzień w pracy, ale też dobrze prezentują się w połączeniu z fartuchem lub zapaską, tworząc praktyczny i designerski strój dla kelnera.

Akcesoria i kamizelki kelnerskie

Wybierając odzież kelnerską, nie sposób nie wspomnieć o akcesoriach, które co prawda nie są niezbędne, ale sprawiają, że cała stylizacja nabiera zupełnie nowego wyrazu. Ciekawą propozycją są kamizelki, nawiązujące do starej szkoły kelnerskiej- niezwykle eleganckie, świetnie sprawdzą się w stylowych lokalach, którym zależy na stworzeniu wyjątkowej, odświętnej atmosfery na sali restauracyjnej. W roli dodatku do odzieży kelnerskiej sprawdzą się także kolorowe apaszki, pasujące do odcieni zastosowanych w trakcie dekorowania restauracji. Nie tylko są ciekawą ozdobą, ale także mogą podkreślać styl i wystrój restauracji.

Dobrze dobrana odzież kelnerska jest niezwykle ważna dla wszystkich restauratorów, którym zależy na zapewnieniu kelnerom odpowiednich warunków pracy, a także na podkreśleniu profesjonalnego charakteru lokalu. Dlatego też warto sięgać po stroje, które nie tylko są wygodne, ale także dobrze się prezentują i budzą zaufanie gości restauracji.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*