Ciekawe i niedrogie gadżety do Twojej kuchni

W kuchni każdy z nas ma wiele urządzeń, które ułatwiają nam przygotowywanie potraw. Niektóre z tych urządzeń kosztują nawet kilka tysięcy złotych jak np. Thermomix, a niektóre dosłownie kilka złotych. W artykule przedstawimy właśnie te niedrogie, ale bardzo pomocne gadżety, które z pewnością przydadzą się w Twojej kuchni.

Elektroniczna waga kuchenna

Co tu dużo pisać – bez wagi kuchennej wiele potraw nie uda się nam dobrze przygotować. Możemy któregoś ze składników dodać za dużo, lub też za mało i zepsuje to nam całe danie. Warto więc korzystać dobrej wagi przy przygotowaniu potraw i deserów szczególnie, że wagę kuchenną można teraz kupić nawet za kilkanaście złotych. A Ty już masz dobrą wagę ?

Maszynka do tarcia warzyw

Maszynka do tarcia warzyw to cudowne urządzenie, dzięki któremu bardzo szybko pokroimy warzywa, owoce i ugotowane ziemniaki. Korzystając z tego urządzenie znacznie skrócimy czas przygotowywania wielu potraw, szczególnie sałatek. Czyszczenie maszynki jest równie szybkie i proste i może to za nas zrobić zmywarka. Z pewnością jak raz skorzystasz z maszynki do tarcia warzyw to stanie się ona niezastąpiona w Twojej kuchni.

Magiczna gąbka do trudnych zabrudzeń

Magiczna gąbka do trudnych zabrudzeń kosztuje niewiele, a jest niezastąpiona w usuwaniu pobrudzeń nawet bez stosowania detergentów. Szczególnie sprawdzi się w czyszczeniu powierzchni odpornych na ścieranie i wilgoć – patelni, garnków, zlewozmywaków itp. Nikt chyba nie lubi zmywać naczyń, a z tą magiczną gąbką jest to łatwiejsze i szybsze.

Filtr, sitko do zlewu

Filtr, sitko do zlewu to kolejny gadżet za dosłownie parę złotych, który przyda się w Twojej kuchni. Wkłada się go do zlewozmywaka i zapobiega on przedostawanie się drobnych odpadków do odpływu. Odpady te czasem powodują zatkanie odpływu. Co istne dzięki temu filtrowi również szybko resztki wyciągniesz ze zlewozmywaka i wrzucisz do śmieci (najczęściej do odpadów biodegradowalnych). Koniecznie więc, warto mieć to rewelacyjne sitko w swojej kuchni.

Listwa magnetyczna do noży

Na koniec ciekawy i równie niedrogi gadżet – listwa magnetyczna. Listwę możemy przymocować praktycznie w dowolnym miejscu w kuchni . Ma ona dwa pasy mocnych magnesów, dzięki czemu możemy na liście umieścić i zdjąć najbardziej potrzebne przybory kuchenne jak np nóż. Listwa nie dość, że świetnie wygląda to jest bardzo praktyczna.

Oczywiście to były tylko niektóre z ciekawych i niedrogich gadżetów, które warto mieć w swojej kuchni. Więcej gadżetów do swojej kuchni znajdziesz w sklepie / hurtowni internetowych 1001drobiazgow.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*