Kochasz kawę? Pokochaj ją mocniej dzięki kawiarce

[REKLAMA]

Każdy miłośnik kawy wie, że ta z kawiarki smakuje najlepiej. Warto wybrać najwyższej jakości sprzęt.

Kawiarka – najlepsza kawa w zaciszu domu

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kawiarek. Warto wiedzieć jakie są ich cechy, zanim wybierzemy model idealny dla nas. Ogólnie kawiarka włoska czy też makinetka to ciśnieniowy czajniczek, który pozwoli nam zaparzyć kawę, jaką zaserwowałby nam znakomity barista. Dlaczego kawiarka włoska? Ponieważ największą popularnością cieszy się w Italii, z języka włoskiego pochodzi też jej nazwa – makinetka od macchinetta del caffe, czyli niewielkiego urządzenia do parzenia kawy. Prawdziwy Włoch zaparzy swoje ulubione espresso używając bardzo często właśnie kawiarki.

Kawiarka stalowa czy aluminiowa

Kupując kawiarkę zastanawiamy się nad tym czy powinna być ona aluminiowa czy stalowa. Aluminiowe modele to te najbardziej tradycyjne. Nowoczesne metody produkcji pozwoliły zminimalizować problem, którym było przenikanie posmaku aluminium do kawy. Są to też modele tańsze, niż kawiarki ze stali. Niestety, dużo trudniej je myć – aluminium nie reaguje dobrze na detergenty, które stali nie powinny zaszkodzić. Kawiarka aluminiowa zazwyczaj nie będzie „współpracowała” z kuchenką indukcyjną. Jeśli jest nam potrzebna kawiarka na indukcję, świetnym wyborem będzie kawiarka stalowa. Co więcej, będzie ona bardziej designerską opcją, co ma znaczenie dla wszystkich, którzy lubią ładne kuchenne gadżety. Obu modeli nie należy myć w zmywarce. Wybierając konkretną kawiarkę, zwróćmy uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów – szczególnie uchwytu. Musi być on solidny i dobrze umocowany, aby zapewnić bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Wysokiej jakości włoskie kawiarki znajdziesz w Fabryka Form.

Jaki rozmiar kawiarki wybrać

Nie bez znaczenia jest także rozmiar kawiarki. Na oznaczeniu konkretnego modelu znajdziemy pojemność w mililitrach lub filiżankach espresso. Nie ma sensu kupowanie za dużego urządzenia – aby proces parzenia był efektywny, całe sitko powinno być wypełnione kawą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*