Najlepsze wytrawne wina na wieczór. Sprawdź nasze propozycje

Wina wytrawne to ze swojej natury znakomite trunki na wieczory – i te spędzane w miłym towarzystwie, i te, które spędza się sam na sam z własnymi myślami. Mamy kilka ciekawych propozycji dla tych, którzy szukają ciekawych wrażeń przy naprawdę dobrym trunku.

Cremant De Loire Blanc Brut Marcel Martin

To niezbyt znane, ale znakomite wino na romantyczny wieczór. Jest to przykład świetnie zaprojektowanego i doskonale wykonanego wina musującego. Choć jest to białe wino, ma strukturę i złożoność charakteryzującą niektóre lżejsze trunki czerwone. Doskonale pasuje do owoców i lekkich przekąsek, czyli tego, z czym przyjemny wieczór we dwoje powinien się kojarzyć. Ma bogaty smak i przyjemne bąbelki. Powstaje ze szczepów Chardonnay, Chenin Blanc i Cabernet Franc i należy do win o bogatej feerii barw i aromatów. Choć to trunek wytrawny, daje wielką przyjemność z degustacji także osobom, które dopiero zaczynają poznawać smak wina. Jest to przy okazji jedna z najlepszych opcji do owoców morza, a te, jak wiadomo, świetnie się spisują w roli głównej na romantycznej kolacji.

Szukasz idealnego wina na wieczór? Sprawdź ofertę sklepu z winami Winolubni.pl

Amfora Cabernet Sauvignon 2018 Reserve

To czerwone wino, które polecamy na wieczór z kilku powodów. Po pierwsze – jest dość złożone w smaku, ale jeszcze nie można o nim powiedzieć „trudne”. Choć świetnie pasowałoby na przykład do czerwonego mięsa, wielu miłośników dobrego wina pije je raczej przy dobrej książce, a nie przy kolacji. Z tym winem łatwo nawiązać osobistą więź i po prostu się z nim polubić. Tym, co sprawia, że gorąco polecamy je na wieczorne chwile, jest też jego spokojna natura. To harmonijne, dobrze zbudowane i pięknie wyglądające wino, które jest przeniesieniem do rzeczywistości wszystkich marzeń o spokojnym wieczorze przy kominku. To wino, do którego degustacji nie musisz się szczególnie przygotowywać: możesz cieszyć się nim w każdej chwili.

Antico Primitivo Di Dalento IGT

Ostatnia z naszych propozycji to wino twarde, trudne, ostre i wręcz brutalne. Pasuje świetnie do dań z dziczyzny lub gęsiny. To wino czerwone nie ma w sobie ani krzty charakteru win deserowych. Jest mocno wytrawne i bardzo charakterne. Pięknie się prezentuje, ale jego degustacja wymaga już pewnego obycia, dlatego polecamy je, ale niekoniecznie dla osób, które dopiero pracują nad swoim podniebieniem. Dla nieco bardziej wprawionych będzie stanowiło znakomite podkreślenie dnia, stanie się akcentem pozwalającym odkreślić wszystko grubą kreską. Gdzieś w tej surowości kryje się jednak nutka słodyczy, która pozwala naprawdę cieszyć się winem.

Winolubni mają je wszystkie

Wszystkie wina, które polecamy, możesz oczywiście kupić w naszym sklepie. Możesz tam również poszukać innych trunków wedle własnego uznania. Jesteśmy pewni, że znajdziesz takie wino, które pozwoli Ci się pogodzić z niezbyt udanym dniem albo powitać spokojną noc. W każdym przypadku możesz wybierać kolory, smaki i zastosowania według własnych kryteriów – u nas nie ma złych wyborów, bo nie sprzedajemy kiepskich win.

1 Trackback / Pingback

  1. Porady dietetyka – Jak urozmaicić swoje posiłki? – Kuchnia od podstaw – naucz się smacznie gotować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*