Meble kuchenne 2021, czyli co będziemy kupować, jakie trendy w 2021 roku dla mebli kuchennych

[REKLAMA]

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co chwile – niektóre znikają już po jednym sezonie, inne pozostają z nami na dłużej. Jak będzie to wyglądało w przypadku kuchni w roku 2021? Jakie meble, jakie wyposażenie do wnętrz będzie najmodniejsze w przyszłym sezonie?

Jaki styl w kuchni będzie modny w 2021 roku?

Już od dłuższego czasu dużą popularnością we wnętrzach, nie tylko w kuchniach, cieszy się minimalizm – zarówno jeżeli chodzi o formę, jak i ilość dodatkowych akcesoriów. Także i w przyszłym, 2021 roku, trend ten będzie się utrzymywał, z racji dużej praktyczności takich rozwiązań. Żyjemy w szybkim tempie, a to oznacza, że nasze domy i mieszkania muszą być właściwie przystosowane do tego – sprzątanie, porządkowanie czy wykonywanie poszczególnych zadań nie powinno zajmować nam zbyt wiele czasu. Kuchnie muszą być więc miejscami urządzonymi w sposób przemyślany, aby łatwo móc się odnaleźć. Odpadają więc bogate zdobienia i fantazyjne rozwiązania.

Już teraz przeglądając różne propozycje producentów, można to łatwo zauważyć. Meble kuchenne w sklepie meblobranie.pl, prezentują gotowe zestawy, które spełniają najważniejsze kryteria trwających trendów. Prostota, niemal surowa forma, łagodne, neutralne barwy z praktycznym wyposażeniem to coś, czego najczęściej się szuka.

Jakie kolory wyposażenia w kuchni trendem na rok 2021?

Co kryje się za minimalizmem i prostotą? Widać to przede wszystkim po modnych obecnie meblach kuchennych, a konkretnie tym, w jakich barwach najczęściej można je spotkać. Prawdziwym hitem jest tutaj biel i choć mogłoby się wydawać, że w pomieszczeniu, w którym o zabrudzenia nietrudno, takie rozwiązanie się nie sprawdzi – nic bardziej mylnego. Białe kuchnie wciąż są modne, a dzięki wykonaniu z dobrej jakości materiałów, ich czyszczenie wcale nie jest takie ciężkie.

Nadal też popularnością cieszą się meble kuchenne w naturalnych kolorach drewna – od jasnego po ten bardzo ciemny. To uniwersalne rozwiązanie, sprawdzające się praktycznie wszędzie. Coraz częściej można też spotkać meble czarne, a także w różnych odcieniach szarości, a także różne połączenia barw. Powszechnie dostępne zestawy mebli kuchennych nierzadko dolne szafki mają w innym kolorze niż górne (np. połączenie czerni i bieli, szarości i bieli czy drewna i bieli).

Regały i otwarte półki – trend na rok 2021

Do tej pory w kuchniach dominowały meble z zamkniętymi szafkami, czasami miały one szyby, co pozwalało na zerknięcie do wnętrza. Jednak od tego roku zaczęło się to powoli zmieniać i widać, że trend ten przejdzie także na rok następny. Chodzi o to, że coraz częściej spotkać można się z wykorzystaniem otwartych półek i regałów wykonanych z drewna lub metalu. W ten sposób można bardzo ładnie wyeksponować wiele różnych akcesoriów kuchennych i mieć tym samym do nich łatwy i szybki dostęp. W ogóle połączenie drewna z metalem stało się bardzo popularne, podobnie jak wkomponowanie drewna z kamieniem.

Jakie elementy dekoracyjne modne w roku 2021?

Nie można zapomnieć także o innych kwestiach, czyli pozostałych elementach dekoracyjnych, jakie już teraz pojawiają się na rynku. Zostało już wspomniane, że wraz z drewnem, dobrze komponuje się metal oraz kamień – to właśnie marmur oraz miedź będą cieszyły się więc największą popularnością, podobnie jak dodatki w kolorze złota. Co ze stołami i krzesłami? Tu też dominować będzie wyposażenie proste w formie – drewniane, metalowe lub łączące oba te materiały, z tapicerowanymi siedziskami, w nietypowych barwach. Oczywiście jest to tylko kilka przykładów, które mogą pojawić się w przyszłym roku. Jak wiadomo – moda to także to, co nam się podoba i co nam odpowiada, dlatego też na rynku znajdzie się o wiele więcej ciekawych propozycji, które znajdą swoich zwolenników i przeciwników.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*