Małe zlewy do kuchni – co jest dostępne na rynku i jak sprytnie zaplanować niedużą przestrzeń?

[REKLAMA]

Kuchnia to prawdziwe serce domu, miejsce, w którym zwykle uwielbiają spotykać się wszyscy domownicy. Podczas jej urządzania trzeba zadbać o to, by była jak najbardziej wygodna i praktyczna podczas użytkowania. Niesamowicie wpływa to na komfort na przykład przygotowywania posiłków, utrzymywania czystości oraz bardzo wielu innych czynności tam wykonywanych.

Integralnym elementem wyposażenia każdej kuchni jest zlew. Nawet w tej najmniejszej, musi znaleźć się odrobina przestrzeni na jego zamontowanie.

Małe zlewy do kuchni

Obecnie promuje się duże i wygodne zlewy kuchenne, w których na modłę skandynawską można nawet kąpać małe dzieci. Niestety nie każdy może zamontować właśnie taki duży zlew w swojej kuchni, bo czasami zmieści się tylko mini zlew.

Mały zlewozmywak może być jednak równie wygodny, trzeba tylko znaleźć odpowiedni model, wykonany z materiału najbardziej pasującego do reszty wystroju. Taki zlew jednokomorowy lub półtorakomorowy bez problemu uda zmieścić się nawet w malutkim aneksie kuchennym, w którym każda powierzchnia robocza jest na wagę złota.

W takich kuchniach zwykle rezygnuje się z montażu zmywarek, dlatego też wybór odpowiedniego zlewozmywaka jest tak bardzo ważny. Warto szukać modeli, które wyposażone są w ociekacz – bardzo przydaje się on na przykład do odstawienia na nim naczyń do wyschnięcia po myciu, albo mokrych warzyw lub owoców.

Mały zlewozmywak jednokomorowy

Do najmniejszych kuchni warto znaleźć dobrej jakości zlewozmywak jednokomorowy, który może mieć kształt prostokątny lub okrągły. Nawet właściciele malutkich mieszkań mają ciekawy wybór, jeżeli chodzi o design niedużych zlewozmywaków. Te uniwersalne kształty zlewozmywaków fantastycznie wkomponują się na przykład w kuchnię urządzoną w stylu skandynawskim, rustykalnym lub nowoczesnym.

Wybór kolorystyki jest szeroki – można zdecydować się na wąski zlewozmywak na przykład w kolorze białym, czarnym lub szarym. Bez problemu kolorystycznie będzie można dopasować je do blatu kuchennego. Do takiego małego zlewozmywaka dobrze jest dokupić jeszcze dodatkowo koszyk, który można zamontować na nim po to, by służył jako wygodne miejsce do ociekania mytych przedmiotów.

Wąski zlewozmywak półtorakomorowy

Odrobinę większym zlewozmywakiem jest ten półtorakomorowy, który również może być montowany do szafek robionych na wymiar, które mają szerokość 40 lub 45 cm. Zlewozmywak półtorakomorowy jest naturalnie większy niż ten jednokomorowy, posiada drugi dodatkowy odpływ, a zatem w większej komorze można na przykład myć naczynia, a w mniejszej je płukać.

Warto wiedzieć, że niektóre modele można montować również narożnie. To właśnie te warianty zapewniają doskonałe połączenie funkcjonalności i pięknego designu dla najmniejszych pomieszczeń kuchennych. Zapewniają komfort pracy w kuchni, na przykład podczas przygotowywania posiłków, nawet jeżeli dostępna robocza przestrzeń nie imponuje. Szeroki wybór kolorów utrzymanych w klasycznej i najbardziej lubianej palecie pozwala na doskonały dobór zlewozmywaka do designu mebli.

Postaw na jakość

Wybierając tak ważne elementy wyposażenia kuchni, jak właśnie zlewozmywak, warto stawiać na produkty najwyższej jakości.

  • Zlew po pierwsze powinien być wytrzymały i odporny na różnego rodzaju czynniki, które potencjalnie mogą go zniszczyć. Mowa tutaj zatem o gorącej wodzie czy wręcz wrzątku, czy przedmiotach ostrych, które mogłyby porysować powierzchnię.
  • Aby zlewozmywak intensywnie eksploatowanych długo prezentował się świetnie, najlepiej jest wybrać model wykonany z granitowego materiału, który cechuje się wysoką trwałością.
  • Poza walorami związanymi z odpornością na uszkodzenia, zlewozmywaki wykonane z tego materiału po prostu również świetnie się prezentują. A przecież chyba nikomu nie jest obojętne to, czy jego kuchnia jest ładnie zaprojektowana.

Mini zlew granitowy to zatem przedmiot łączący doskonałą funkcjonalność oraz nowoczesny design, który tak bardzo cenią współcześni Polacy. Więcej o takich małych zlewozmywakach można przeczytać na przykład na stronie https://primagran.pl/blog/news/mini-zlew-kuchenny-wybieramy-najmniejszy-i-najwezszy-zlewozmywak.

Funkcjonalny mini zlew do kuchni

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że bardzo wiele różnych akcesoriów potrafi w szybki sposób uczynić mini zlew jeszcze bardziej użytecznym. Mowa tutaj zatem o ociekaczach czy koszyczkach do ociekania, które można po prostu dokupić osobno i używać ich do ułatwienia sobie pracy w kuchni. To dzięki nim nawet najwęższy zlew będzie praktyczny i wygodny.

1 Komentarz

  1. Kiedyś myślałam, że jak zlew to tylko duży. Ale tak wyszło że teraz mam mały, jednokomorowy i ku memu zaskoczeniu sprawdza się naprawdę dobrze. W erze zmywarek duże zlewy nie są już tak bardzo niezbędne. Często lepiej się sprawdzi 30 cm więcej blatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*