Jak wybrać profesjonalną zmywarkę do naczyń?

Sukces lokalu gastronomicznego zależy oczywiście od samej kuchni, ale nie bez znaczenia są także kwestie organizacyjne, a więc to, co dzieje się na zapleczu restauracji. Do najważniejszych sprzętów zalicza się zmywarka – profesjonalny sprzęt sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż zwykłe urządzenie domowe.

Wysokie standardy higieniczne

Zwykła zmywarka nie zawsze jest w stanie zapewnić najwyższą higienę naczyń. W przypadku lokali gastronomicznych wymagania BHP są mocno wyśrubowane i tylko przemysłowe zmywarki są w stanie spełnić te standardy – gwarantują idealną czystość naczyń i posiadają funkcję szybkiego wyparzania.

Jakie są rodzaje zmywarek przemysłowych?

Zmywarka uniwersalna to najczęściej spotykany typ. Służy do mycia talerzy, szkła i sztućców, zwykle też daje radę z czyszczeniem garnków, choć to już zależy od specyfiki danego lokalu. Zmywarka do szkła służy do mycia szklanek, kieliszków i lampek do wina – używana jest przede wszystkim w małych kawiarniach i barach, a jej dużą zaletą są kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkiej kuchni.

Zmywarka kapturowa to duży sprzęt, przeznaczony do obsługi restauracji lub stołówki. Myje się w niej duże naczynia stołowe, tace, pojemniki GN, patelnie, garnki – zmywarka kapturowa jest bardzo wydajna i energooszczędna, doskonale sobie radzi nawet z bardzo trudnymi zanieczyszczeniami. Jeszcze większa jest zmywarka tunelowa – wyróżnia się ona tym, że brudne naczynia są wkładane z jednej strony, a z drugiej personel odbiera naczynia już umyte. Cykl mycia trwa maksymalnie kilka minut.

Wynajem zamiast kupna

Profesjonalne zmywarki Winterhalter kosztują przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych, co jest bardzo dużym wydatkiem dla osób dopiero rozkręcających swój gastronomiczny interes. Stąd usługa najmu zmywarek. Sprzęt dobierany jest dokładnie według potrzeb klienta – konsultanci na miejscu oceniają warunki panujące w kuchni oraz możliwość podłączenia wybranego sprzętu. Cena jest ustalana w zależności od czasu umowy oraz rodzaju zmywarki. Po zakończeniu okresu najmu klient może wykupić zmywarkę na własność, korzystając z atrakcyjnych obniżek cenowych. W ramach najmu oferowany jest także serwis oraz możliwość zakupu odpowiednich środków czyszczących.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*