Jakie trendy będą panować w 2021 roku w aranżacjach kuchennych?

Stoisz przed wyborem mebli kuchennych? Zależy Ci na wybraniu atrakcyjnego, stylowego, ale i funkcjonalnego zestawu? Nie wiesz, w jakie kuchenne dodatki się zaopatrzyć? Trendy na 2021 rok, które dla Ciebie zgromadziliśmy, mogą Ci w tym mocno pomóc. Zaczynamy!

Krzesła gięte z Radomska Thonet

Trend numer 1: czarne, eleganckie kuchnie

Minimalistyczne czarne kuchnie to trend, który w 2021 roku będzie się miał bardzo dobrze. Ciemne granitowe blaty, czarne matowe fronty szafek kuchennych, eleganckie dodatki w kolorze chromu lub miedzi – tego typu akcenty na pewno będą popularne w najbliższych miesiącach. Do tego stylu na pewno świetnie wkomponują się nowoczesne krzesła do kucheni. Coraz częściej można zaobserwować, że zarówno w kawalerkach z aneksem kuchennym, jak też dużych, samodzielnych kuchniach pojawiają się okrągłe stoły z zestawem krzeseł, przy którym można wygodnie spożyć posiłek czy napić się kawy w gronie najbliższych. Duże promocje znajdziesz zwłaszcza na meble Radomsko.

Trend numer 2: obłe kształty i miękkie linie mebli

W tym sezonie producenci zestawów mebli i projektanci wnętrz odważnie stawiają na miękkie linie i obłe kształty mebli. Widać to chociażby, patrząc na klasyczne krzesła gięte do kuchni czy też tapicerowane sofy lub  okrągłe pufy. Krzesła gięte białe będą doskonale dopełniać wielu różnych stylów, stając się podstawowym wyposażeniem modnie zaaranżowanej kuchni. W trendach jest również szeroki asortyment do każdej kuchni w postaci atrakcyjnych, spersonalizowanych dodatków – owalnych i zaokrąglonych luster, wyrazistych plakatów i modnej ceramiki użytkowej.

Trend numer 3: czarne, miedziane i złote baterie podtynkowe

W ślad za modą na minimalizm bardzo na popularności zyskują także baterie podtynkowe. Ograniczają one do minimum ryzyko związane z osiadaniem kurzu i brudu na elementach armatury kuchennej, gdyż zdecydowana większość z nich jest schowana wewnątrz ściany. Prezentują się bardzo stylowo. Wśród najmodniejszych są zwłaszcza baterie podtynkowe o zaokrąglonych kształtach, utrzymane w kolorze czerni, miedzi czy różowego złota. Absolutny hit tego sezonu!

Trend numer 4: drewno i kamień, czyli moda na naturalne materiały

Moda na naturalne materiały we wnętrzach trwa już od kilku miesięcy. Wiele zestawów mebli kuchennych jest utrzymanych w kolorze naturalnego drewna i zestawianych z cienkimi blatami wykonanymi z naturalnego kamienia. Co ważne, krawędzie blatów są ścięte pod kątem 45 stopni. Tak zaaranżowane przestrzenie kuchenne wspaniale się prezentują i dobrze łączą się z przestronnymi salonami urządzonymi w podobnej stylistyce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*