Sprzęty, które warto mieć w kuchni – krajalnica i parowar

[REKLAMA]

Bez wątpienia kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu, gdzie przygotowujemy najróżniejsze potrawy. Jednak poza wiedzą i doświadczeniem bezcenne są tutaj sprzęty kuchenne. Pośród urządzeń, które są przydatne, ale cieszą się umiarkowaną popularnością, są na przykład krajalnica czy parowar. Sprawdzamy, czy warto mieć te urządzenia w swojej kuchni.

Krajalnica do wędlin i chleba

Jeśli zastanawiamy się, czy jest nam potrzebna krajalnica, na pewno powodów do jej zakupu jest wiele. Z pewnością krajalnicę docenią zwłaszcza rodziny, kiedy przygotowywanie kanapek trwa dość długo właśnie z uwagi na ręczne krojenie chleba, wędlin czy serów. Możemy zaoszczędzić wiele czasu, jeśli postawimy na specjalistyczny sprzęt, jakim są krajalnice.

Jednak czego wielokrotnie nie bierzemy pod uwagę, krajalnica to również oszczędność środków. Mając krajalnicę, możemy kupować produkty w kawałkach, które często są tańsze niż paczkowane sery czy wędliny. W dłuższej perspektywie czasu będzie to więc także oszczędność finansowa.

Oczywiście takie produkty spożywcze są także w pełni świeże, co nie jest oczywiste, jeśli kupujemy ser, wędliny czy chleb w folii. Dzięki temu mają dłuższy termin przydatności do spożycia, co również nie jest bez znaczenia.

Do czego służy parowar?

W kuchni przydaje się również parowar czy kombiwar. To urządzenia, które docenią przede wszystkim osoby bez fascynacji gotowaniem. Jeśli nie lubimy spędzać długich godzin na gotowaniu, a przy tym ciągle narzekamy na brak czasu, parowary i kombiwary będą nam bezcenne. Jeśli zaopatrzymy się w taki sprzęt, możemy mieć pewność, że nic nie wykipi czy przypali, a potrawa będzie ugotowana prawidłowo.

Jednak gotowanie w parowarze czy kombiwarze to nie tylko duży komfort. Nie zapominajmy, że takie produkty umożliwiają nam gotowanie zdrowych potraw, z zachowaniem w gotowanych daniach soli mineralnych, witamin i innych składników, które są korzystne dla zdrowia. Jest to gotowanie na parze, często z możliwością dolewania wody do sprzętu przez otwór ukryty w pojemniku.

W zależności od sprzętu parowary mają nawet do sześciu pięter. Najlepsze tego typu urządzenia mają też regulowaną liczbę misek i pięter, z pojemnością misy od 1 do nawet 10 litrów. Przy tak dużym i wszechstronnym sprzęcie nie ma jednak problemu z jego przechowywaniem. Kolejne misy możemy wkładać jedna w drugą, dzięki czemu parowar zajmuje mało miejsca.

Jeśli chcemy kupić parowar, możemy kierować się ceną. W tym przypadku warto korzystać z porównywarek cenowych, pośród których najpopularniejsze jest Ceneo. Oczywiście poza ceną warto zwrócić uwagę na najróżniejsze funkcje takich sprzętów. Pomocny jest na przykład programator czasowy, przydaje się także automatyczny wyłącznik z podświetlaniem.

Nie ulega więc wątpliwości, że krajalnica czy parowar to sprzęty przydatne w naszych kuchniach. Docenimy zwłaszcza przygotowywanie potraw z wykorzystaniem parowaru, ale wielokrotnie będziemy też korzystać z krajalnicy.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*