Czym tak naprawdę jest catering dietetyczny?

[REKLAMA]

Od kilku lat można zaobserwować wzrost edukacji żywieniowej społeczeństwa. Coraz więcej osób ma świadomość w jaki sposób powinni się prawidłowo odżywiać. Jednakże nie zawsze mają czas bądź umiejętności by przygotować sobie zdrowe posiłki.

Właśnie z myślą o takich osobach został stworzony catering dietetyczny.

Co to właściwie jest?

Tak naprawdę jest to rodzaj kompleksowej diety, w której nie trzeba tracić czasu na przygotowanie posiłków czy liczenie kalorii. Firma cateringowa przywozi wybraną ilość posiłków codziennie pod wskazany przez zamawiającą osobę adres. Zarówno wybór diety jak i liczba posiłków jest zostawiona klientowi. Jednak firmy coraz częściej proponują, aby rodzaj diety był wybrany z udziałem dietetyka. Dzięki czemu dieta pudełkowa będzie odpowiednio dobrana pod daną osobę. Jednak należy zwrócić uwagę by każdy posiłek tej diety był dobrze zbilansowany oraz przywieziony w odpowiedniej porze dnia.  Osoba zmawiająca catering powinna zwrócić jeszcze uwagę na inne ważne aspekty:

  • czy firma oferująca dietę z dostawą posiada kilka rodzai menu każdej diety
  • czy posiada diety zróżnicowane nie tylko pod względem kalorycznym, ale także z wyodrębnieniem diet zgodnych z zapotrzebowaniem danego klienta  np: wysokobiałkowa, czy wegańska
  • czy zatrudnia dietetyka, który dba o jakość przywożonych posiłków

Należy jednak zwrócić uwagę iż firmy cateringowe proponują wybór diety poprzez pomoc wirtualnego dietetyka ze swojej strony internetowej. Jednak taki wirtualny doradca nie zastąpi w żaden sposób prawdziwego dietetyka, który powinien ustalić typ  diety na podstawie badań oraz wywiadu. Ile Kosztuje taka dieta?

Dieta z dowozem nie należy do tanich. Dzienny koszt 5 posiłków to 50- 70 zł.Cena zależna jest w dużej części od typu diety. Niestety drugim minusem tej diety jest szybki efekt jojo.  Abonament na dietę jest wykupywany przez osoby na 1 do 2 miesięcy.Z racji wysokiej ceny ludzie często z tego rezygnują, a wtedy pojawia się efekt jojo. Wiele osób po zakupie diety z dostawą do domu nie umie zrobić tak zakupów, aby gotować dietetycznie. Trzecim minusem są małe porcje posiłków. Przez to wiele osób zamawiających catering jest głodnych.

Dieta z dowozem do domu jest łatwym, lecz nie tanim rozwiązaniem. Zawsze można skorzystać tylko z jednego dowożonego posiłku. Dzięki czemu klient może oszczędzić czas i zjeść coś zdrowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*