Nic tak nie poprawia humoru jak dobra pizza

Pizza to najpopularniejsza potrawa Włoch. Znajdziemy ją wszędzie, od małych wsi po samą stolicę Polski. Pyszne ciasto, chrupiące krawędzie i ciągnący się kilometrami ser, każdy element pizzy jest uwielbiany przez wszystkich. Dlatego nie ma, co się dziwić, że wiele restauracji i karczm w Bielsku-Białej ma w swoim menu ten serowy krążek.

Pizza znana jest praktycznie wszystkim kulturom starożytnym, np. w dawnym Egipcie pierwsze rodzaje pizzy spełniały funkcję płatniczą. W starożytnym Rzymie natomiast popularne były tzw. focaccie przyprawione ziołami i serem.

Pierwsze lokale gastronomiczne zwane ”pizzeriami” pojawiły się po raz pierwszy w XVIII wieku w Neapolu. Właśnie od tego momentu mamy pizzę w rozumieniu powszechnym.

W Polsce najczęściej serwowaną pizzą jest pizza w stylu Americana, bardziej rozbudowana i szybsza w przygotowaniu od tej klasycznej, włoskiej.

W większości miast Polski możemy znaleźć międzynarodowe sieci pizzerii, dostarczająca pyszne i gorące pizze do domów każdego dnia. Również w Bielsku Białym można takie lokale znaleźć. Lecz bardziej popularne wśród koneserów pizzy są małe pizzerie, których specjalnością jest zawsze ręcznie wyrabiana i przygotowana wyłącznie ze świeżego ciasta pizza. W menu takich malutkich lokali każdy znajdzie coś dla siebie, od klasyków serowych placków, jak i nowe, nietypowe smaki. Pizzerie w Bielsku i nie tylko spowodowały, że nawet tradycyjne restauracje serwujące dotychczas potrawy bardziej konwencjonalne, mięso zupy itp., zaczęły serwować pizzę w swoich lokalach.

To wszystko spowodowało, że w Bielsku-Białej łatwiej jest znaleźć ulubioną pizzę niż ulubioną golonkę. Oczywiście to nie jest problem! W dzisiejszych czasach nie każdy lubi mięso, czy tradycyjne polskie dania, natomiast pizza jest zawsze dla każdego. Można ją zrobić z mięsem, po góralsku, z wegańskim serem, a dla odważnych można nawet samemu skomponować swoją własną pizzę w prawie każdym lokalu, łącząc różnego rodzaju smaki razem. Od pizzy z górą sera i golonką po pizzę wegańską na słodko z brzoskwinią, ananasem i plasterkami tofu.

Nic tak nie poprawia humoru jak dobra pizza, lokal serwujący to światowe danie można znaleźć w każdej miejscowości. Pizzerie w Bielsku są równie dobre, co pizzerie w Warszawie, Berlinie czy nawet w Nowym Jorku, i to jest właśnie magia pizzy. Nieważne gdzie się ją ma, zawsze będzie taka sama, równie dobra, serowa i bogata w dodatki, co placek, który można kupić w małej pizzerii na rynku w malutkim rodzinnym mieście. Jeśli chcesz znaleźć dobrą pizzerię wystarczy, ze wpiszesz w Google: pizzeria bielsko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*