Koktajle białkowe, białko do picia – czy rzeczywiście pomagają w rozbudowaniu mięśni lub zrzuceniu zbędnych kilogramów?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, ale nie wystarczy do tego, aby uzyskać pożądaną sylwetkę. Kluczowe będzie opracowanie odpowiedniego planu żywieniowego, liczy się kaloryczność posiłków, proporcje makroskładników.

Świetnym dodatkiem w diecie są naturalne koktajle proteinowe od Eco&Fit, które dostarczają łatwo przyswajalnego białka, ale oprócz tego zawierają też szereg innych składników odżywczych. Osoby trenujące bardzo chętnie sięgają po białko do picia na odchudzanie, które ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej i jednocześnie sprzyja rozbudowie masy mięśniowej.

Koktajle proteinowe a ćwiczenia – jak wpływają na sylwetkę i osiągi treningowe?

Przez długi czas niezwykle modna była dieta białkowa, ale nie jest to dobre rozwiązanie na co dzień przez dłuższy czas. Warto oczywiście zwiększyć podaż protein w diecie i zredukować ilość przetworzonych węglowodanów, ale należy zachować odpowiednie proporcje makroskładników. Zbyt restrykcyjna dieta przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego nie należy popadać w skrajności. Białko jest jednym z kluczowych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajduje się niemalże wszędzie, nawet w paznokciach, włosach i komórkach. Jeśli chce się szybko dostarczyć dobrze przyswajalne proteiny, to świetnie nadadzą się koktajle białkowe. Nie obciążają one układu trawiennego, bo wszystko jest już w nich zblendowane.

Białko do picia jest polecane praktycznie każdemu, niezależnie od jego celów treningowych i sylwetkowych. Koktajle proteinowe wspomagają odchudzanie, czyli utratę zbędnych kilogramów. To z kolei sprzyja wysmukleniu sylwetki, zarysowaniu mięśni. Ponadto białko zapewnia uczucie sytości przez długi czas, nawet jeśli nie zje się go zbyt wiele. Możliwe staje się zredukowanie kaloryczności posiłków, co oczywiście przekłada się na utratę nadprogramowego balastu. Ponadto zwiększa się termogeneza, co umożliwia spalanie nadmiaru energii i opornej tkanki tłuszczowej. Aminokwasy poprawiają metabolizm, regulują procesy trawienne. W połączeniu z ćwiczeniami można zliczyć na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

Koktajle proteinowe są świetną opcją dla osób, które chcą rozbudować tkankę mięśniową. Intensywny wysiłek fizyczny zużywa pokłady energetyczne. Białko jest niezbędne po treningu, aby przyspieszyć regenerację. Ćwiczenia siłowe powodują mikrouszkodzenia w mięśniach, dlatego po ich zakończeniu najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po koktajl białkowy. Będzie to dla nich bodziec to rozrostu. Sięgając po koktajle białkowe, można liczyć na to, że dojdzie do rozrostu przede wszystkim beztłuszczowej masy mięśniowej, przy okazji zmniejszy się także zawartość tkanki tłuszczowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*