Tort urodzinowy dla dziecka

Chrzest Święty, I Komunia święta czy urodziny to bardzo ważne daty dla dziecka, które z różnych powodów warto celebrować. Ponieważ i chrzest i komunia są w zasadzie jednorazowymi wydarzeniami, do których rodzice przygotowuję się już kilka dni lub tygodnie wcześniej, tak coroczne urodziny nie wymagają aż takich zachodów. Jednak pomimo powtarzalności tego święta, warto sprawić by wyjątkowy dla naszej pociechy dzień, był jedyny i niepowtarzalny.

Punktem kulminacyjnym każdego przyjęcia dla dzieci, w tym przyjęcia urodzinowego jest tort – to ciasto powinno w szczególny sposób akcentować wydarzenie, ponieważ skupia uwagę wszystkich zaproszonych gości i stanowi nie lada atrakcję. Z tych powodów, zamówienie w cukierni lub – jeżeli rodzice czują się na siłach – stworzenie pięknego i oryginalnego tortu, to pierwszy punkt na liście przygotowań do urodzin dziecka.

Tort na urodziny dziecka

Podstawą tortu urodzinowego dla dziecka powinny być składniki najlepiej bez sztucznych barwników i konserwantów, ponieważ te substancje nie są zalecane do spożywania przez dzieci. Dlatego, starajmy się, by tort był nie tylko atrakcyjny, ale również smaczny i zdrowy.

Wybierając składniki, kierujmy się indywidualnym smakiem dziecka, jego gustem w kwestii ozdób oraz ulubionymi kształtami; niektóre torty są niezwykłymi dziełami o niespotykanych kształtach – na przykład w formie zabawek pluszowego misia, lalki Barbie z piękną tortową suknią, samochodu, biedronki, gwiazdki czy tradycyjny okrągły lub kwadratowy, ozdobiony pięknym jadalnym opłatkiem z nadrukowaną postacią z bajek, udekorowany kremem ułożonym w fantazyjne rozetki i falbanki, ozdobiony figurkami z cukru lub masy plastycznej, przystrojony owocami i ciasteczkami oraz drobnymi cukierkami i wiele, wiele innych rodzajów.

Jaki tort dla dziecka?

Torty mogą być przełożone tylko kremem z bitej śmietany albo kremem budyniowym; mogą być pokryte plastyczną masą cukierniczą, dzięki której zostaną zakryte wszelkie niedoskonałości upieczonego ciasta.

Bazą tortu powinien być biszkopt, który jest ciastem lekkim, smacznym i puszystym, a poza tym łatwo przyswajalnym przez organizm. Istotną kwestią jest zasięgnięcie informacji, czy któreś z zaproszonych dzieci na przyjęcie urodzinowe nie jest uczulone na którykolwiek składnik tortu – w takiej sytuacji należy przygotować lub zamówić tort, który nie będzie zawierał żadnych alergenów. Z tego powodu należy wybrać cukiernię, która nie używa składników uczulających oraz nie dodaje sztucznych barwników i konserwantów do tortów przeznaczonych dla dzieci.

Jaki smak tortu dla dziecka

Każdy tort urodzinowy powinien być nie tylko atrakcyjny, ale również smaczny, dlatego wybór smaku kremu, rodzaju owoców oraz innych dodatków, warto przedyskutować z solenizantem.

Większość dzieci preferuje czekoladę, więc krem czekoladowy z pewnością będzie idealny jako jedna z warstw tortu. Drugim smakiem może być neutralny i znany dziecku, a więc: truskawkowy, malinowy czy waniliowy. W kwestii smaku lepiej nie eksperymentować – solenizant powinien z radością spałaszować porcję tortu, a nie rozczarować się kosztując kremu o nieznanych mu dotąd aromacie i konsystencji, bowiem na przyjęciach dla dzieci należy unikać tortów przekładanych masami kawowymi czy marcepanowymi.

Warstwę kremu na torcie warto przełamać innym bardziej wyrazistym smakiem i tu sprawdzą się mniej słodkie lub nawet kwaśne owoce; zaliczymy do nich owoce sezonowe, takie jak truskawki, porzeczki czy jeżyny lub też owoce egzotyczne: kiwi, pomarańcze czy mandarynki. Efektownym dodatkiem może być miąższ granatu, który nie tylko znakomicie smakuje, ale również oryginalnie wygląda.

Jeżeli tort będzie ozdobiony czekoladą, pilnujmy, by była to czekolada mleczna lub smakowa – gorzka czekolada może nie znaleźć uznania wśród amatorów tego przysmaku i zniechęci ich do poczęstowania się kawałkiem tej urodzinowej atrakcji cukierniczej.

Oferty tortów z piekarni Buczek

Spośród wielu firm na szczególną uwagę zasługuje piekarnia Buczek, która w swojej bogatej ofercie prezentuje znakomitej jakości torty dla dzieci.

Torty produkowane przez tę piekarnię charakteryzują się wyrafinowanym kształtem, niezwykłym smakiem oraz niecodzienną dekoracją. Znajdziemy tu produkty o formach samochodów, filmowych pociągów, figurek bohaterów kreskówek (Świnka Pepa, Minionek), instrumentów muzycznych, samolotów oraz w tradycyjnych kształtach, udekorowanych figurkami z masy cukrowej, ozdobione cukierkami oraz opatrzone okolicznościowymi napisami.

Torty dla dzieci tworzone przez firmę Buczek są produkowane z bezpiecznych składników spożywczych bez dodatku konserwantów i sztucznych barwników.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*