Wybieramy meble do kuchni – zestawy oparte o moduły

[REKLAMA]

Bezsprzecznie meble kuchenne to najważniejszy element aranżacji tego pomieszczenia. Obok wciąż dość drogich mebli na wymiar, możemy zdecydować się na zdecydowanie tańsze meble kuchenne w zestawach. Sprawdzamy zalety i możliwości, jakie dają takie zestawy.

Zestawy modułowe – praktyczne i funkcjonalne

Jeśli decydujemy się na meble kuchenne na zamówienie, mamy świadomość, że otrzymamy zabudowę, która spełni nasze oczekiwania, czego potwierdzeniem będzie kwota podana przez wykonawcę podczas wyceny. W zabudowach wielokrotnie cenimy praktyczne dodatki typu systemy cichego domykania czy oświetlenie. Przydają się również dodatkowe elementy wyposażenia, jakimi są na przykład wysuwane kosze Cargo.

Wbrew temu, co się wielu wydaje, takie rozwiązania możemy obecnie spotkać również w meblach dostępnych w modułach. Rynek na tej płaszczyźnie jest coraz bardziej wymagający, stąd są firmy, które takie praktyczne dodatki oferują nawet w standardzie, ewentualnie pozwalają rozbudować o te elementy meble kuchenne za niewielką dopłatą. W ten sposób zyskują one na funkcjonalności. Musimy więc zaprzeczyć stwierdzeniom, że zestawy mebli do kuchni i jadalni nie zawierają w sobie nowoczesnych rozwiązań. Jak najbardziej!

Zestawy mebli kuchennych – szafki standardowe i pod zabudowę

Każdy zestaw mebli kuchennych zawiera szafki przeznaczone do ustawiania na podłodze i montażu na ścianie. Dzięki temu możemy wszystko dobrze rozplanować. Poza klasycznymi szafkami ciekawą opcją są meble do zabudowy. Dobrym ich przykładem są wysokie szafki kolumnowe. Wprawdzie możemy je wyposażyć w półki, ale równie dobrze mogą one posłużyć do zabudowy wybranych sprzętów kuchennych. Ukryjemy w ten sposób urządzenia typu lodówka, piekarnik czy zmywarka, dzięki czemu zapewnimy kuchni estetyczny i jednolity wystrój.

W zestawach znajdziemy więc bardzo różne meble. Najlepiej natomiast, kiedy producent daje możliwość ich rozbudowy o pojedyncze szafki i akcesoria. Wówczas nasza kuchnia zyska na funkcjonalności, a my możemy zabudować każdą wolną przestrzeń. W takiej sytuacji zestawy mebli kuchennych dają nam niemal nieograniczone możliwości do aranżacji tego pomieszczenia.

Korzystając z mebli w zestawach, możemy zabudować kuchnię w dowolnym kształcie. Wcale nie musi to być układ liniowy, ale nawet zabudowa w kształcie litery U czy L. Wystarczy, że wykorzystamy zestaw wzbogacony o szafki narożne.

Pamiętajmy, że dla urozmaicenia aranżacji możemy decydować się na meble w zestawach dostępne w szerokiej palecie barw i faktur. Podobnie jak w zabudowach, również tutaj znajdziemy szafki z przeszkleniem i zabudowane pełnymi frontami. W końcu to, o czym wspominaliśmy na wstępie – do wyboru mamy bardzo bogate wyposażenie, a w tym najróżniejsze organizery, koszyczki na drzwiczki, kosze Cargo, karuzele, stojaki, a nawet komorowe pojemniki na odpady.

Nie ulega więc wątpliwości, że zestawy modułowe szafek kuchennych mogą być ciekawą alternatywą dla zabudowy na zamówienie. Wciąż to odrobinę niższa jakość, ale zdecydowanie atrakcyjniejsza cena. Możemy nawet stwierdzić, że to optymalny wybór, jeśli mielibyśmy znaleźć konsensus między ceną a funkcjonalnością mebli do kuchni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*