Tani i dobry blender – co kupić, żeby nie przepłacić?

[REKLAMA]

Nie masz jeszcze blendera? W takim przypadku warto wybrać odpowiedni model do kuchni! To urządzenie, dzięki któremu przygotowywanie różnych potraw będzie jeszcze łatwiejsze!

Chociaż bez blendera w kuchni możemy sobie poradzić, to jednak urządzenie tego rodzaju jest bardzo pomocne – nie tylko wtedy, gdy mamy małe dziecko. Blender może pomóc nam w rozdrobnieniu różnych pokarmów, na przykład możemy przyszykować z nim kremową zupę, sos, puree, koktajl czy mus owocowy. Także z blenderem możemy rozdrobnić nasiona, orzechy, bakalie, a nawet lód.

Jak wybrać tani i dobry blender? W sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Rodzaj blendera

Zacznijmy od tego, że w sklepach możemy znaleźć kilka typów blenderów. Najpopularniejsze z nich to blendery ręczne, czyli trzymane w ręce podczas pracy. W zestawie z takim blenderem możemy znaleźć też kielich i dodatkowe końcówki, na przykład do ubijania. Są najbardziej wszechstronne.

Drugi typ to blender kielichowy, w którym umieszczamy produkty do rozdrobnienia. Na ogół takie blendery są mocniejsze od innych typów, ale nie są tak wygodne w obsłudze jak ręczne.

Trzeci typ to blender typu bullet lub do koktajli – rozdrabniamy wtedy w specjalnym pojemniku, który potem może służyć do przechowywania.

Moc blendera

Im jest większa, tym lepiej, ponieważ wtedy urządzenie łatwiej poradzi sobie ze swoim zadaniem. Najlepiej, aby blender miał minimum 600 W.

Regulacja mocy

Dzięki niej możemy określić szybkość kręcenia się ostrzy – plusem będzie płynna regulacja i dodatkowy przycisk turbo dla najszybszej pracy blendera.

Wykończenie

Jeśli chcesz zakupić tani i dobry blender, warto wybrać model z solidnym wykończeniem. Powinien dobrze leżeć w dłoni dzięki ergonomicznemu kształtowi i antypoślizgowym nakładkom, a także powinien mieć wykonaną ze stali końcówkę – nie uszkodzi się tak jak plastikowa.

Akcesoria

W zestawie z blenderem możemy też znaleźć różne dodatki. Są one dostępne głównie z blenderami ręcznymi. W komplecie możemy znaleźć między innymi kielichy z ostrzami, końcówki do ubijania, pojemniki do przechowywania z pokrywkami.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*