Catering dietetyczny w Łodzi. Czym się kierować podczas wyboru cateringu dietetycznego?

Gotowe posiłki z dostawą pod same drzwi to doskonały pomysł nie tylko dla osób, które nie mają czasu na gotowanie. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wówczas, gdy chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe bądź po prostu chcesz się odżywiać zdrowo, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać. W Łodzi jest wiele firm oferujących smaczne dania pudełkowe. Która z nich wybrać i czym się przy tym kierować?

Sprawdź różnorodność oferty

Pierwszą rzecz, o jakiej warto pomyśleć to różnorodność jadłospisów. Większość firm oferujących catering dietetyczny proponuje różnorodne jadłospisy. W ich katalogach znajdziesz zwykle diety optymalne lub klasyczne, wegetariańskie, odchudzające, ketogeniczne, sportowe, niskowęglowodanowe, oczyszczające, a nawet diety funkcjonalne. Każda z tych diet jest dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów.

Na przykład dieta optymalna to zbilansowane posiłki wzbogacone w wysoką zawartość składników bioaktywnych pochodzących z uznanych produktów superfoods. Z kolei dieta odchudzająca nastawiona jest na redukcję wagi, zmianę nawyków żywieniowych oraz wysmuklenie sylwetki. Zwykle składa się z 4 lub 5 różnorodnych posiłków bogatych w produkty białkowo-tłuszczowe i węglowodany.

Dowiedz się, kto planuje jadłospisy

Ważną kwestią przy wyborze diety pudełkowej jest również to, w jaki sposób i kto planuje menu. Doświadczeni dietetycy nie tylko potrafią ułożyć jadłospis o określonym zapotrzebowaniu kalorycznym, ale także każdy posiłek dopasują do preferencji żywieniowych klientów. Najważniejsze bowiem jest to, by klient dobrze czuł się na diecie. Posiłki powinny być więc lekkie, ale sycące. Dostarczać odpowiedniej ilości mikro i makroskładników.

Współpraca z dietetykiem ma jeszcze inny wymiar. Mianowicie wykwalifikowany specjalista jest w stanie pomóc Ci wybrać odpowiedni jadłospis. Kiedy nie wiesz, na jaką opcję się zdecydować lub w Twoim menu muszą pojawić się wykluczenia, zadzwoń do firmy cateringowej i poproś o konsultację z dietetykiem. W większości przypadków taka rozmowa telefoniczna pomoże zaplanować posiłki i dostosować dietę do Twoich szczególnych wymagań.

Sprawdź, czy istnieje możliwość zmiany adresu dostawy

Jeśli mieszkasz w Łodzi, z pewnością nie masz większego problemu z wyborem firmy cateringowej. Co innego w sytuacji, gdy Twój dom znajduje się poza granicami miasta. Upewnij się, że firma cateringowa dostarcza posiłki również tam. Musisz przy tym pamiętać, że niektóre firmy pobierają dodatkową opłatę za dowóz.

Ważna jest też możliwość zmiany adresu dostawy. Z tej opcji możesz skorzystać, gdy wyjeżdżasz służbowo, jedziesz na urlop bądź do rodziny na weekend. Zwykle firmy cateringowe pozwalają na zmianę adresu na 24 godziny przed planowaną dostawą. Jeśli jednak masz wątpliwości, zadzwoń do wybranego cateringu dietetycznego i dowiedz się, jakie są opcje zmiany adresu.

Weź pod uwagę cenę

Choć mogłoby się wydawać, że cena odgrywa kluczową rolę w wyborze diety pudełkowej, to w rzeczywistości jest to jeden z najmniej ważnych aspektów. Tanio nie zawsze znaczy smacznie i dobrze. Decydując się na niskobudżetową dietę, musisz wziąć pod uwagę, że produkty nie zawsze będą najwyższej jakości. Dobre jedzenie kosztuje. I co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli więc cena wydaje Ci się podejrzanie niska, poszukaj innego cateringu dietetycznego. Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że żywność pochodzi z certyfikowanych upraw i hodowli, a półprodukty są świeże.

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny w Łodzi. Na co się więc zdecydujesz?

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*