Letnie owoce i warzywa i ich wartości odżywcze

[REKLAMA]

W okresie letnim warto jest uzupełnić swoją dietę o sezonowe owoce i warzywa. Jakie wartości odżywcze znajdują się w najpopularniejszych produktach? Czy catering dietetyczny lub dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie dla miłośników owoców i warzyw?

  • Najpopularniejsze sezonowe warzywa i owoce
  • Wartość odżywcza i cenne składniki
  • Catering dietetyczny i dieta pudełkowa

Najpopularniejsze sezonowe warzywa i owoce

W okresie letnim można skosztować wielu owoców i warzyw, które przez resztę roku są trudno dostępne. Należą do nich między innymi truskawki, maliny, jeżyny, jagody, arbuz, czereśnie, wiśnie, agrest, śliwki, karczochy, bakłażan, fasolka szparagowa, morele czy brzoskwinie. Oprócz tego, latem pojawia się wiele owoców i warzyw, które co prawda dostępne są przez cały rok, ale w tym okresie są najświeższe, ponieważ na lato przypada ich okres dojrzewania. Dotyczy to na przykład krajowych pomidorów i ogórków.

Wartość odżywcza i cenne składniki

Warzywa i owoce zawierają zwykle niewiele kalorii, obfitują natomiast w witaminy i inne cenne składniki. Dlatego stanowią doskonałe dopełnienie każdego posiłku – według Światowej Organizacji Zdrowia, powinno się spożywać je codziennie. Sezonowe jagody (na przykład truskawki, maliny czy jeżyny) są dobrym źródłem witaminy C i stanowią świetny deser dla osób będących na diecie, ponieważ zawierają jedynie około 30 kcal na 100 gram. Fasolka szparagowa zawiera natomiast wiele cennych aminokwasów i witamin z grupy B (między innymi tiaminy i ryboflawiny). Pozostałe owoce i warzywa sezonowe również zawierają istotne składniki odżywcze – na przykład witaminę A (pomidory, brzoskwinie, dzika róża), witaminę E (morele, morwa, czarna porzeczka, szparagi) czy taurynę (soczewica, groch). Catering dietetyczny to jeden ze sposobów na zapewnienie w swojej diecie wszystkich niezbędnych składników.

Catering dietetyczny i dieta pudełkowa

Jeżeli chcesz uzupełnić swoją dietę o letnie warzywa i owoce, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa przygotowana jest w oparciu o badania naukowe i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiedniej ilości. Jest również smaczna, różnorodna i przygotowywana ze świeżych składników. Pod powyższym linkiem znajdziesz stronę firmy, która oferuje dostarczenie diety pudełkowej do klientów na terenie Łodzi i Warszawy. W jej ofercie znajdują się różne warianty diet, między innymi posiłki wegańskie czy o niskiej zawartości węglowodanów.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*