Nieoczywiste wyposażenie Twojej kuchni – chłodziarki do wina, frytkownice, glukometry

Kuchnia to bezsprzecznie jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Nie ulega wątpliwości, że pośród sprzętów w każdej kuchni znaleźć się powinny lodówka, mikrofalówka czy zmywarka. Jednak można pójść krok dalej i postawić na mniej ważne urządzenia, które w wielu sytuacjach również okazują się przydatne. W tym wpisie odnosimy się do urządzeń, które są bezcenne dla miłośników wina i frytek. Sprawdzamy, jak wybrać frytkownicę i chłodziarkę do wina. Jako że rośnie liczba diabetyków, uważamy, że warto mieć także dobry glukometr.

Czym jest i jak wybrać glukometr?

Kluczowe jest zdrowie, a więc w pierwszej kolejności odniesiemy się do urządzeń, jakimi są glukometry. Są to urządzenia niezbędne do kontrolowania poziomu cukru we krwi, z jakiego powinni korzystać diabetycy. Oczywiście wybór gleukometrów na rynku jest obecnie bardzo szeroki i każdy powinien znaleźć sprzęt dla siebie optymalny.

Oczywiście glukometr powinien być urządzeniem jak najbardziej funkcjonalnym. Stąd warto zwrócić uwagę m.in. na sposób obsługi takiego sprzętu. Glukometry są różne pod względem metody pomiaru (fotochemiczna lub elektrochemiczna) oraz niezbędnej ilości krwi pobieranej do badania. Zazwyczaj jest to objętość główki od szpilki. Ważne, aby było jej trzeba jak najmniej, szczególnie że poziom cukru we krwi należy badać kilkukrotnie w ciągu dnia. W zależności od modelu inna jest też pojemność pamięci i czas wyświetlania wyniku.

Mniejsze znaczenie ma rozmiar. Zazwyczaj są to bowiem bardzo małe modele, które bez problemu można zmieścić nie tylko w plecaku czy torbie, ale nawet w kieszeni. To samo dotyczy ceny, ponieważ zazwyczaj są to dość tanie urządzenia. Pamiętaj jednak, że do glukometrów konieczne są jeszcze paski testowe dopasowane do konkretnego modelu. Jeżeli mimo wszystko szukasz oszczędności, polecamy skorzystać z wyszukiwarek cenowych. Najpopularniejszą, która daje porównanie cen największej liczby produktów w szerokiej gamie sklepów, jest Ceneo.

Oczywiście im bardziej zaawansowane urządzenie, tym glukometry mają więcej dodatkowych funkcji. Niektóre modele są nawet bezpośrednio sparowane z telefonem, a wynik badania przesyłają przez specjalną aplikację.

Jaka frytkownica do domu?

Większości frytkownice kojarzą się z tłustym i niezdrowym jedzeniem. Z pewnością jest w tym trochę racji, chociaż wiele zależy od tego, jak przygotowujesz sobie frytki. Na szczęście wcale nie muszą one być skąpane w oleju. Na rynku znajdziesz wiele nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na szybkie i niskotłuszczowe przygotowanie frytek, ale też innych potraw.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie frytkownice beztłuszczowe są obecnie najlepszym wyborem. Obowiązkowo musisz postawić na taki sprzęt, jeżeli chcesz odżywiać się zdrowo i pilnujesz, aby nie nabrać niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Co ważniejsze, takie frytki są po prostu zdrowsze. Przygotujesz je bowiem nawet bez odrobiny oleju. Tradycyjna frytkownica jest dla kogoś, kto lubi tłuste potrawy, aczkolwiek nie są one ani zdrowe, ani też smaczne.

Rozwiązaniem pośrednim między tradycyjnymi frytkownicami i urządzeniami beztłuszczowymi są frytkownice niskotłuszczowe. Jak wskazuje nazwa, odrobina tłuszczu jest w ich przypadku niezbędna. Porcja oleju jest jednak bardzo mała. Z jednej strony frytki i inne dania będą znacznie zdrowsze niż te przygotowane w zwykłej frytkownicy. Z drugiej natomiast zachowasz ich aromat i chrupkość.

Wydaje się, że to właśnie rodzaj frytkownicy jest tym, na co musisz zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Weź też pod uwagę funkcjonalność takiego urządzenia. Jak sprawdzisz na porównywarce Ceneo, w dobrej cenie znajdziesz dziś frytkownice uniwersalne, które pozwalają nie tylko na smażenie frytek, ale też wiele innych czynności kulinarnych (m.in. gotowanie na parze, rozmrażanie, grillowanie, pieczenie). Niezależnie od Twojego wyboru niemal każdy taki sprzęt ma minutnik i regulację temperatury.

Szukając sobie praktycznej frytkownicy, sprawdź pojemność jej koszyczka. Na pewno te mniejsze czyści się łatwiej i szybciej, ale frytkownica będzie mało praktyczna, jeżeli nie zmieścisz w niej wystarczająco dużo jedzenia. Z drugiej strony nie musi to być sprzęt o dwóch komorach. Takie frytkownice trafiają na wyposażenia lokalów gastronomicznych.

Ile kosztuje chłodziarka do wina?

Wino jako trunek na pewno nie jest w Polsce tak popularne, jak jest to w przypadku na przykład Włoch czy Hiszpanii. Mimo wszystko również wielu Polaków nie może wyobrazić sobie niedzielnego obiadu bez butelki dobrego wina. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma tutaj jakość trunku. Należy go jednak również przechowywać w odpowiednich warunkach. Dobrym rozwiązaniem jest domowa winiarka, a więc praktyczna chłodziarka do wina.

Pamiętaj, że w zależności od rodzaju i gatunku wina muszą być przechowywane w innej temperaturze. Dlatego trzymanie ich w zwykłej lodówce nie zda egzaminu. Optymalna będzie specjalna lodówka do wina, a więc chłodziarka. W takim urządzeniu butelki wina trzymane są w pozycji leżakującej. Poza tym możliwa jest regulacja temperatury, a nawet wilgotności. Dobre modele, które znajdziesz na Ceneo, mają też specjalną szybę z filtrem UV, dzięki czemu wino jest chronione przed nadmierną kompozycją na światło słoneczne.

Wybór takich urządzeń jest na rynku coraz szerszy, dzięki czemu na pewno znajdziesz sprzęt dla siebie optymalny. Na domowy użytek sprawdzi się chłodziarka do wina o wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Najtańsze modele kupisz już za niespełna 500 złotych. Te droższe są znacznie większe i bogatsze w funkcje. Szczególnie jeżeli lubisz różne wina, polecamy urządzenia o różnych strefach chłodzenia.

Chłodziarki do wina i frytkownice na pewno nie są obowiązkowym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Mimo wszystko potrafią być bezcenne i pozwalają cieszyć się pysznym trunkiem, czy chrupiącym daniem z beztłuszczowej frytkownicy. Natomiast obowiązkowo zaopatrz się w dobrej jakości glukometr, oczywiście o ile masz problemy z cukrem lub ma je ktoś z Twoich bliskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*