Czekoladowe pyszności dla wybrednych

Czekolada, czyli królowa słodyczy, wobec której mało kto potrafi przejść obojętnie. Od tysięcy lat stanowi ulubioną słodkość ludzkości, a jej popularność ani trochę nie maleję. Cóż… jest po prostu przepyszna!

Czekolada i jej historia

Początków czekolady należy szukać w starożytnej Mezoameryce, przenosząc się w czasie około 4000 lat wstecz. To właśnie na terenie obecnej Ameryki Łacińskiej mieszkała cywilizacja Olmeków, która opracowała swój autorski sposób na przyrządzanie czekolady z ziaren kakaowca. Z czasem niepowtarzalny smak i aromat tego przysmaku rozkochiwał w sobie coraz to większe skupiska ludzkie, rozprzestrzeniając się po kontynencie.

W kolejnych wiekach tradycję picia czekolady przejęli Majowie, a następnie Aztekowie. Na Stary Kontynent czekolada trafiła natomiast dopiero w XVI wieku.

Zalety jedzenia czekolady

Jedzenie naturalnej czekolady niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, gdyż w jej składzie można odnaleźć aż do 600 substancji, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Wśród nich znajdują się m.in.: węglowodany będące niezbędnym źródłem energii, magnez, żelazo, niacynę, czyli witaminę B3, teobrominę oraz fenyleotyloaminę.

Przepyszne, czekoladowe propozycje

Szukasz czekoladowych inspiracji? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź nasze cztery propozycje! Poniżej znajdziesz wyjątkowe, starannie wyselekcjonowane przepisy z czekoladą w roli głównej:

Prawda, że ciężko się zdecydować na jeden z nich? Mamy jednak dla Was rozwiązanie idealne… spróbujcie ich wszystkich!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*