Dlaczego warto postawić na meble kuchenne w zestawach?

Funkcjonalna kuchnia to nie tylko szeroki wybór sprzętów AGD. Poza tym nie może w niej zabraknąć dobrych mebli, które są dedykowane do tego pomieszczenia. Obecnie bardzo popularne są zabudowy kuchenne robione na wymiar. Niewątpliwie mają one swoje zalety, w tym wysoką jakość i optymalne dopasowanie do gabarytów kuchni. Niemniej jednak zwyczajnie są bardzo drogie. Dużo tańszą i wciąż bardzo dobrą alternatywą są zestawy mebli do kuchni.

Zalety zestawów mebli kuchennych

Bezsprzecznie zestawy mebli do kuchni i jadalni to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy umeblować te pomieszczenia. To rozwiązanie ekonomiczne i budżetowe, wciąż przy zachowaniu wysokiej jakości mebli, jeśli postawimy na produkty od cenionych i renomowanych dostawców.

Warto też zauważyć, że oferta gotowych zestawów mebli do kuchni jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Obecnie znajdziemy wiele różnych szafek, nawet z akcesoriami typu kosze cargo, ciche zamykanie, oświetlenie, listwy do zawieszania szafek itp. Kolejnym plusem takich mebli jest montaż. Zwykle są to meble do samodzielnego złożenia w paczkach, aczkolwiek nie jest to szczególnie skomplikowane. Ze złożeniem mebli poradzi sobie każdy majsterkowicz. Szczególnie że nie są do tego potrzebne specjalne narzędzia. Wystarczą nam do tego wkrętarka, śrubokręty i młotek.

Jak wybrać zestaw mebli do kuchni?

Przy wyborze mebli w gotowych zestawach uwagę należy zwrócić między innymi na metraż kuchni i sam układ pomieszczenia. Najłatwiej wyposażyć w takie meble proste kuchnie, które nie mają skomplikowanego układu. Pośród szafek do wyboru mamy te zamknięte, otwarte, z szufladami, czy służące zabudowie sprzętów AGD. Rzecz jasna szafki mogą być stojące i wiszące.

Oczywiście liczy się również estetyka i kolorystyka. Obecnie gotowe zestawy mebli są wykonane z bardzo różnych materiałów, mając fronty lakierowane, fornirowane, malowane, foliowane, ze szkłem, z ozdobnymi ramkami itp. Sam materiał mebli to zazwyczaj płyta, ale i ta może mieć różną grubość i jakość. Stąd należy stawiać na meble od cenionych marek, których produkty cieszą się dobrymi opiniami i mają wysokie oceny. To dobry wybór nawet wówczas, kiedy ceny takich mebli będą wyższe od tego, co oferuje słabsza konkurencja. Najważniejsza nie jest bowiem sama cena, ale jej stosunek do jakości. W poszukiwaniu niższej ceny warto natomiast korzystać z porównywarek, np. Ceneo.

Problemu nie ma też z doborem mebli do stylu, w jakim chcemy urządzić kuchnię. W sklepach znajdziemy bowiem meble do kuchni nowoczesnych i klasycznych.

Z pewnością zestawy mebli do kuchni czy jadalni to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy nieco zaoszczędzić na umeblowaniu, a wciąż cieszyć się funkcjonalnym pomieszczeniem. Opcji szafek jest naprawdę mnóstwo, stąd na pewno uda się w ten sposób wyposażyć niemal każdą kuchnię. Oczywiście wymaga to nieco inwencji i dokonania wyliczeń. Należy wszystko dokładnie wymierzyć i zastanowić się, jak optymalnie dobrać rodzaje szafek. Później będzie trzeba je jeszcze zmontować, a następnie poustawiać i pozawieszać na ścianie. To wszystko wynagradza znacznie niższa cena, jeśli porównać ją z tym, co należy zapłacić za meble na wymiar.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*