Jak wybrać sprzęt AGD do kuchni?

[REKLAMA]

Bezsprzecznie kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń naszego mieszkania. To w niej często spożywamy, a wcześniej przygotowujemy posiłki. Nie bez powodu jest ona określana sercem domu czy mieszkania. Skoro tak, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni. Co kupić, jeśli planujemy wyposażyć ją w sprzęt AGD i jak wybrać takie urządzenia?

Wolnostojące czy do zabudowy

Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy Twoje urządzenia będą sprzętem wolnostojącym, czy może zabudowanym w zabudowie meblowej. Pierwsze są tańsze, przy takim wyborze masz również możliwość dowolnego ustawiania, co niewątpliwie jest ich ogromną zaletą. Jednak z drugiej strony, taki sprzęt nie zawsze dobrze komponuje się z kuchnią.

Inaczej wygląda to w przypadku sprzętu do zabudowy, na przykład chłodziarek czy zmywarek, które znajdziesz pod linkiem https://www.ceneo.pl/Zmywarki#pid=20457&crid=375382&cid=35384. Takie urządzenia są w pełni zasłonięte frontami zabudowy meblowej. Dzięki temu wyglądają estetycznie i spójnie. W związku z tym są one także łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, a przy tym są dobrze zabezpieczone przed dziećmi.

Do największych mankamentów takich urządzeń AGD należy ich wyższa cena. Jednocześnie są one mniej pojemne od swoich wolnostojących odpowiedników o zbliżonych gabarytach.

O czym pamiętać, kupując sprzęt AGD?

Zakup sprzętu AGD jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza dziś, kiedy rynek jest bardzo bogaty w urządzenia AGD, a poza sklepami stacjonarnymi takie produkty oferuje również e-commerce.

Szukając sobie optymalnego urządzenia, należy wziąć pod uwagę jego wydajność. Niekiedy to sprzęty, które są bogate w różne funkcje, z których z reguły i tak nie korzystamy. Tymczasem im jest ich więcej, tym wyższa jest cena takiego urządzenia. Sprawdź więc, czy funkcje interesującego Cię sprzętu faktycznie będą przydatne.

To samo tyczy się gabarytów i pojemności tego typu urządzeń. Na przykład jedna osoba lub para nie potrzebuje dużej zmywarki. Wystarczająca będzie ta o szerokości 45 cm. Przy większej liczbie domowników możesz pomyśleć o zakupie większego modelu, tzw. „sześćdziesiątki”.

Z kolei na przykład przy okapie, zwróć uwagę na wydajność względem kuchni. Im jest ona przestronniejsza, tym musisz postawić na mocniejszy model, zwłaszcza w przypadku, kiedy Twoja kuchnia jest połączona z salonem.

Wprawdzie nie ma firm, które gwarantują niezawodne urządzenia, ale kluczowa jest jakość. Bezawaryjności nie gwarantuje też wyższa cena, jednak warto mieć na uwadze producenta i sam model sprzętu AGD, sprawdzając o nim opinie w Internecie.

Z tym punktem wiąże się też okres gwarancji. Jeśli płacisz za sprzęt AGD grube tysiące złotych, rozważ przedłużenie okresu gwarancyjnego, choćby kosztem nieprzydatnych funkcji. Obecnie każdy sklep oferuje możliwość wydłużenia gwarancji, aczkolwiek wcześniej musisz zapoznać się z warunkami tej usługi.

Możesz to rozważyć przy zakupie na przykład lodówki, piekarnika, zmywarki, a nawet ekspresów do kawy, które są coraz częstszym elementem wyposażenia kuchni Polaków, a jakie znajdziesz pod linkiem https://www.ceneo.pl/Ekspresy_do_kawy#pid=20457&crid=375588&cid=35384

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*