Tani i dobry blender ręczny – jak go wybrać?

Dzięki blenderze ręcznym można łatwo i wygodnie przygotować różne pyszne rzeczy. Jeśli również zastanawiasz się nad zakupieniem takiego urządzenia kuchennego, sprawdź razem z nami, jaki model sprawdzi się najlepiej!

Blendery możemy podzielić na kilka typów – kielichowe, które wyposażone są w kielich do umieszczania w nim produktów, blendery przeznaczone do smoothie i koktajli, które od razu przygotowują je bidonie, a także blendery ręczne, które są najbardziej popularne ze względu na swoją uniwersalność.

Blender solo czy z dodatkami?

W sklepach możemy znaleźć blendery w dwóch wariantach – solo, czyli samo urządzenie, a także z dodatkami. Taki zestaw może zawierać między innymi malakser, czyli kielich z ostrzem i przykrywką, końcówkę do ubijania, noże do rozdrabniania lodu, przykrywki, kubki.

Jeśli chcesz kupić tani i dobry blender, który będzie mógł stać się wielofunkcyjnym pomocnikiem kuchennym, warto zdecydować się na ten z dodatkami. Dzięki niemu możemy nie tylko rozdrabniać owoce, warzywa, robić zupy – krem czy gładkie sosy, ale też rozdrobnić orzechy, bakalie, lód do drinków, przygotować pyszne pesto.

Jakie parametry powinien mieć dobry blender?

Gdy chcemy kupić urządzenie, które będzie mogło posłużyć nam na dłużej, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wykonanie oraz na moc. Im moc będzie większa, tym łatwiej rozdrobni on różne trudniejsze produkty, na przykład orzechy. Wyższa moc oznacza też, że blender nie będzie się przegrzewał.

Warto przy tym uważać na blendery bezprzewodowe – mają zwykle niższą moc od tych przewodowych, dlatego nie będą działały tak efektywnie.

Końcówki blendera powinny być wykonane ze stali szlachetnej – jest bardziej wytrzymała od plastiku. Nie zabarwia się również od pokarmów takich jak marchewka czy jagody.

Za ile kupimy dobry blender?

Cena urządzenia wcale nie musi być tak wysoka, jak może się wydawać. Za dobry i tani blender zapłacimy już około 100 złotych. Gdy będziemy chcieli zakupić urządzenie z rozpoznawalną marką, cena będzie jednak wyższa i może dochodzić nawet do 300-400 złotych za komplet.

2 Komentarze

  1. Ja też nie wyobrażam sobie życia bez blendera. Osobiście jednak po wielu przejściach z tymi tanimi urządzeniami postanowiłam poszukać porządnego sprzętu i trafiłam na ronica. Blenduje nim wszystko już dwa lata i gdyby chociaż przez tydzień miałoby mi go zabraknąć, to chyba bym zginęła w tej kuchni 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*