Gazetki promocyjne sposobem na oszczędności

[REKLAMA]

Każda osoba prowadząca domowy budżet wie, że robienie oszczędności nie jest łatwe. Rachunki za media z racji podwyższania stawek są coraz wyższe, czynsz administracyjny wzrasta, a zakupy spożywcze i przemysłowe to istna udręka. Na artykułach spożywczych można jednak zaoszczędzić dzięki wydawanym co tydzień gazetkom promocyjnym.

Czym tak właściwie jest gazetka promocyjna?

Gazetka promocyjna to publikacja przygotowana przez dany sklep w celu poinformowania klienta i rozreklamowania oferty na dany dzień, tydzień lub miesiąc. Zazwyczaj kolportowana jest w miejscach publicznych, na klatkach schodowych, za szybą samochodu lub umieszczana w naszych skrzynkach pocztowych. Gazetki promocyjne zawierają informacje o danym asortymencie przecenionym przez określony czas. Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z artykułem 63a Kodeksu wykroczeń, nie można umieszczać gazetek promocyjnych, ulotek, plakatów, afiszy czy rysunków bez wyraźnej zgody osoby zarządzającej danym miejscem.

Gazetki promocyjne popularniejsze od dzienników informacyjnych

Szacuje się, że w ciągu roku wydawanych jest aż 5 miliardów gazetek promocyjnych. To o miliard więcej, niż dzienników informacyjnych. Na jednego obywatela naszego kraju przypada więc ponad 100 gazetek na rok. Tak samo, jak w przypadku książek i gazet informacyjnych, rynek gazetek promocyjnych coraz prężniej rozwija się w internecie. Coraz więcej portali oferuje możliwość przeglądania cotygodniowej oferty najpopularniejszych sklepów w naszym kraju, a Polacy coraz chętniej właśnie do nich sięgają. Szacuje się, że tylko kilka procent Polaków w ogóle nie przegląda gazetek promocyjnych, a aż połowa z nas dokładnie zapoznaje się z ich treścią przed wybraniem się na większe zakupy. Oczywiście najczęściej sięgamy do tego typu publikacji przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. To właśnie w tym okresie wydajemy najwięcej, więc szukamy promocji, które pozwolą na uzyskanie oszczędności. W naszym kraju najczęściej przeglądana jest gazetka Biedronka oraz gazetka Lidl. Te sieci handlowe pomimo tego, że nie prowadzą kolportażu na szeroką skalę ogólnopolską, udostępniają swoje gazetki właśnie w internecie oraz w swoich placówkach, zlokalizowanych w całej Polsce.

Nawet połowę taniej

Sklepy spożywcze walczą o klientów oferując im coraz bardziej opłacalne oferty. Nierzadko możemy dostać produkty nawet o kilkadziesiąt procent taniej. Czasem zdarza się, że kupimy dobrej jakości mięso, warzywa czy artykuły przemysłowe codziennego użytku o połowę taniej. Warto więc być na bieżąco z gazetkami promocyjnymi na łamach których publikowane są informacje o ofercie na dany tydzień. Czasem wystarczy kupić jeden produkt, a niekiedy trzeba kupić kilka sztuk, które na szczęście przechowywać możemy w spiżarce czy w lodówce nawet do kilkunastu miesięcy.

Podsumowanie

Klasyczne gazetki papierowe zaczynają pomału przechodzić do lamusa. Nie oznacza to jednak, że mniej osób je przegląda. Coraz popularniejsze stają się strony internetowe umożliwiające przeglądanie cotygodniowych ofert wielu sklepów spożywczych, budowlanych i przemysłowych. Rozwiązanie takie jest niezwykle wygodne i pozwala na dokładne zaplanowanie naszych zakupów. Przeglądanie najnowszych gazetek promocyjnych umożliwia klientowi znalezienie najbardziej opłacalnych ofert na artykuły codziennego użytku i artykuły spożywcze. Nie warto przepłacać, jeśli można zaoszczędzić nierzadko niemałe pieniądze.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*