Szafy chłodnicze oraz lady chłodnicze do kawiarni lub cukierni. Jak dobrać urządzenie?

[REKLAMA]

Zapewne każdy się zgodzi, że szafy chłodnicze są nieodłącznym elementem wyposażenia nie tylko sklepów, ale również cukierni czy kawiarni. Pozwalają produktom utrzymać świeżość, zachęcający do zakupu wygląd oraz umożliwić sprawną obsługę klienta. Warto więc dobrze przemyśleć wybór konkretnego urządzenia, tak aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Co należałoby wiedzieć?

Szafa chłodnicza – czym jest?

Szafy chłodnicze to nic innego jak urządzenia, które wykorzystuje się między innymi w branży gastronomicznej, gdzie ich głównym zadaniem jest przechowywanie żywności, zapewniając jej odpowiednie warunki termiczne. Dzięki temu jest ona w stanie zachować dłuższą przydatność do spożycia. Lada chłodnicza musi jednak spełniać dodatkowe zadanie, czyli odpowiednio prezentować znajdujące się w niej produkty. Z tego powodu urządzenie to wyposażone jest w przeszklone drzwi oraz witryny, które pozwalają właściwie wyeksponować towar, tak aby zachęcić klienta do zakupu. Ostatnimi czasy szczególnie popularne są minimalistyczne urządzenia. Przykładem może być witryna chłodnicza cukiernicza dostępna w ofercie sklepu LODO. Tego typu sprzęty ułatwiają klientom skupienie się na prezentowanych towarach, jednocześnie zapewniając niezbędne warunki przechowywania.

Dla wielu osób, które wybierają lady chłodnicze, chłodzenie grawitacyjne jest istotną kwestią. Skonstruowane w ten sposób sprzęty pozwalają chłodnemu powietrzu rozchodzić się bez żadnych wspomagaczy. Charakteryzują się one jednak niższą temperaturą w dolnych częściach, dlatego używa się ich do przechowywania oraz eksponowania tych towarów, które wykazują odporność na wahania temperatury. Jaka jest więc najważniejsza zaleta takich urządzeń? Otóż tego typu chłodziarka cukiernicza nie wysusza oferowanych produktów. W ofercie sklepu LODO dostępny jest szeroki wybór witryn chłodniczych z chłodzeniem grawitacyjnym – przykładem jest tutaj Igloo Sumba.

Lady chłodnicze cukiernicze – na co zwrócić uwagę?

Wybierając regały chłodnicze cukiernicze, należy zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii. Najważniejszą jest oczywiście funkcjonalność danego urządzenia. Powinno być ono dobrane do rodzaju działalności oraz pozwalać na komfortowe użytkowanie. Warto także pamiętać, że tego typu sprzęt jest inwestycją na długie lata – dobrze jest więc postawić na zakup nowej lady chłodniczej. Wielu przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności, obawia się poniesienia dużych kosztów związanych z zakupem urządzeń, dlatego decydują się na wybór tych używanych. Choć z pozoru wydawać się to może dobrym rozwiązaniem, to jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że takie urządzenia są znacznie bardziej zawodne oraz narażone na częstsze i tym samym kosztowne serwisowanie.

Decydując się na lady chłodnicze, warto pamiętać, aby stawiać na urządzenia sprawdzonych marek. Dzięki temu można liczyć na niezawodną jakość oraz możliwie najwyższą funkcjonalność. Także utrzymanie czystości często jest w takim przypadku o wiele łatwiejsze. Przy wyborze sprzętu koniecznie należy zwrócić uwagę na pojemność, która powinna być na tyle duża, aby pomieścić wszystkie niezbędne towary. Pod uwagę warto wziąć także sposób sprzedaży – niektóre lady chłodnicze cukiernicze umożliwiają samodzielne wybranie odpowiednich produktów, w momencie kiedy inne obsługiwane są przez pracowników. To jednak nie wszystko – odpowiedni sprzęt powinien także być dopasowany do wielkości cukierni lub kawiarni. Warto zadbać o właściwie dobrane do wnętrza lady chłodnicze. Chłodzenie nawiewem będzie idealnym wyborem, jeśli przechowywany towar znajduje się w opakowaniu lub też szybko rotuje – ruch powietrza może bowiem narażać produkty na wysychanie. Z kolei chłodzenie grawitacyjne jest doskonałe dla produktów o wolniejszej dynamice sprzedaży, mniej wrażliwych na wahania temperatury, a także takich, które stosunkowo szybko wysychają. Chcąc wybrać odpowiednie urządzenie, warto zapoznać się z ofertą sklepu LODO.

Witryny grzewcze – co warto wiedzieć?

Witryny grzewcze to urządzenia, która pozwalają prawidłowo eksponować ciepłe dania i produkty. Wybierając taki sprzęt, można podkreślić atrakcyjność potrawy oraz stale utrzymywać jej idealną temperaturę. Podobnie jak lady chłodnicze, te także sprawdzą się w kawiarniach i cukierniach, gdzie nie tylko będą stanowić doskonałą dekorację, ale również pozwolą na zwiększenie sprzedaży. Warto wybrać taki model, który wpasuje się w estetykę wnętrza i jednocześnie zachwyci swoją funkcjonalnością.

Lady grzewcze o przeszklonej konstrukcji umożliwiają dobrą widoczność swojej zawartości, wobec czego stanowią bardzo ważny czynnik dla aktywnej sprzedaży. Znakomicie prezentujące się produkty o wiele łatwiej i szybciej znajdą nabywców, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup takich urządzeń. Co ważne, temperaturę można swobodnie regulować, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie jej do sprzedawanej kategorii produktów. To jednak nie wszystko – witryny grzewcze, dzięki swojej konstrukcji pozwalają zachowywać czystość i higienę, która szczególnie ważna jest w lokalach gastronomicznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*