Nietypowe urządzenia, akcesoria i meble, jakie warto mieć w kuchni

Bez wątpienia kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu czy domu. Właśnie w kuchni przygotowujemy posiłki, a często je tam również konsumujemy. Co jest oczywiste, w każdym z pomieszczeń tego typu nie może zabraknąć odpowiednich sprzętów, urządzeń i mebli. W tym artykule skupimy się na trzech produktach, jakie warto rozważyć przy wyposażaniu swojej kuchni.

Jak wybrać lodówkę z kostkarką do lodu?

Lodówki z kostkarką do lodu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ kostki lodu przydają się w wielu różnych sytuacjach. Dziś wrzucamy je już nie tylko do drinków, ale też innych napojów, w tym nawet kawy czy herbaty. Co więcej, nie brakuje osób, którzy korzystają z nich w mikrofalówce podczas podgrzewania posiłków, co poprawia ich smak oraz konsystencję.

Oczywiście możemy wybrać wolnostojącą kostkarkę, jednak dla oszczędności miejsca, czy przy wymianie lodówki, warto rozważyć kostkarkę w lodówce – najlepiej side by side. To lodówki o szerokości nawet 120 centymetrów, dedykowane zwłaszcza większym, kilkuosobowym rodzinom. Mniejszą powierzchnię zajmują lodówki jednodrzwiowe, które sprawdzą się przy małych rodzinach.

Jeżeli decydujemy się na lodówkę z kostkarką do lodu, najlepiej wybrać model twistowy, w którym kostki same wypadają z kostkarki. Oczywiście musi to być mechanizm solidny, w dobrej cenie i z wysokimi ocenami klientów. Jedne jak i drugie sprawdzimy na porównywarkach cenowych (np. Ceneo). Dzięki temu kupimy dany model najtaniej, a przy tym dokonamy dobrego zakupu, wcześniej zapoznając się z opiniami i ocenami innych konsumentów.

Pamiętajmy tylko, że na cenę lodówki z kostkarką ma też typ podłączenia wody. Najtańsze są urządzenia wyposażone w specjalny pojemnik, do którego należy nalać wodę. Droższe lodówki są na stale podłączone do źródła wody. Odpowiednie przyłącze wykonać musi jednak hydraulik, co podnosi koszty. Zwłaszcza że w takiej lodówce regularnej wymianie podlegają również filtry. Jeden filtr kosztuje nawet 150 zł, a wymieniać trzeba go co ok. 6 miesięcy.

Młynki do kawy – czy na pewno są nam potrzebne?

Większość z nas uwielbia raczyć się kawą, aczkolwiek rzadko mamy w swoim domu młynki kawowe. Tymczasem świeżo zmielone ziarna kawy to znacznie bardziej intensywny smak i aromat, aniżeli zwykła kawa sypana czy rozpuszczalna. Co więcej, mamy wówczas pewność, że nie znajdują się w niej dodatki, które są tylko ulepszaczami smaku.

Jeżeli więc wybieramy młynek do kawy do użytku domowego, musimy zwrócić uwagę na rodzaj takiego urządzenia, a dodatkowo jego pojemność, rozmiar oraz moc. Zwykle wystarczy nam niewielki sprzęt, co pozwoli kupić go po niższej cenie, co pokazuje zestawienie domowych młynków do kawy na Ceneo.

Oczywiście najlepszym wyborem będą elektryczne młynki do kawy. Do domu wystarczy nam młynek o mocy 100 W, najlepiej wolnoobrotowy. Wbrew pozorom jest to dość istotne, ponieważ młynki szybkoobrotowe w krótkim czasie nagrzewają kawę, co skutkuje utratą aromatu. Same młynki mogą być ostrzowe oraz żarnowe, a pośród tym ostatnich i przez nas rekomendowanych – stalowe i ceramiczne.

Jak wskazuje nazwa, młynki ostrzowe tną ziarna ostrzami. Skutkuje to tym, że kawałki ziaren są nierówne. Dodatkowo wytwarza się przy tym pył kawowy, który nadaje kawie gorzki smak. W przeciwieństwie do młynków ostrzowych te żarnowe ścierają ziarna bez ich nagrzewania i powstawania pyłu. Oczywiście im większe są żarna, tym efekty mielenia kawy są lepsze, choć pod pewnym warunkiem. Przede wszystkim nie możemy w ten sposób mielić kaw smakowych. Znajdują się w nich olejki niszczące żarna.

Pośród młynków żarnowych wyróżniamy te stalowe i ceramiczne. Lepsze i trwalsze są te pierwsze. Zawsze ważne jest, aby były one wyposażone w kilka dodatkowych funkcji, w tym zabezpieczone przed włączeniem młynka z odsłoniętymi ostrzami, czy źle zamontowanym pojemnikiem. Pomagają też antypoślizgowe nóżki.

Hokery i stołki dla wyspy czy baru

Coraz częściej w kuchniach znajdziemy dziś wyspy czy bary. Skoro tak, nie ma nic dziwnego w tym, że w naszych kuchniach licznie widujemy hokery i stołki barowe. Obecnie przede wszystkim znajdują się one w nowoczesnych kuchniach, aczkolwiek nie ma problemu z tym, aby dobrać je również do klasycznych kuchni.

Hokery i stołki barowe są dziś bowiem bardzo różne. To meble o stałej lub regulowanej wysokości, obrotowe lub stałe, wykonane z różnych materiałów, w tym metalu, drewna czy specjalnego plastiku. Raz są to specjalne krzesła z oparciem i tapicerowanym siedziskiem, inne mają twarde podstawy i są pozbawione oparć. W związku z tym ceny takich produktów są bardzo różne. Jak sprawdziliśmy na największej porównywarce Ceneo, najtańsze hokery kosztują poniżej 100 złotych za sztukę. Są to więc krzesła naprawdę tanie, aczkolwiek znajdziemy oczywiście znacznie droższe produkty, za które trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Stąd na pewno każdy z nas znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie i swoich wnętrz.

Na hokery powinniśmy postawić przede wszystkim wtedy, kiedy ważne są dla nas wygląd i funkcjonalność kuchni. Musimy bowiem pamiętać, że takie krzesła barowe pomagają w utrzymaniu porządku i czystości. Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że krzesła obrotowe sprawdzą się w każdym mieszkaniu, zwłaszcza jeżeli mamy w nim wyspę czy przedłużony, wysoki blat. Mniej nadają się one do stołów.

Oczywiście jest to tylko kilka mebli i sprzętów, jakie możemy mieć w swoich kuchniach i nic dziwnego, że cieszą się one coraz większą popularnością. Jako że cenimy sobie komfort i wygodę, mimo iż nie są one dla nas niezbędne, na pewno warto rozważyć ich zakup. Doskonałym przykładem są tutaj młynki kawowe, które gwarantują nam wysokiej jakości smaczną i aromatyczną kawę, znacznie lepszą od tej z paczki czy słoiczka. Różnica jest ogromna, a więc żeby raczyć się swoim ulubionym napojem w wersji premium, warto zainwestować w młynki, podobnie jak w funkcjonalne lodówki z kostkarką czy hokery.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*