Szkło na ścianę zamiast płytek, dlaczego szkło musi być hartowane

Szkło hartowane do kuchni

[REKLAMA]

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na wykończenie naszych mieszkań i dbałość o to, by było stylowe i odpowiadało najnowszym trendom. Domowe wnętrza nie muszą być nudne i przewidywalne! Klasyczne kuchenne kafelki są coraz częściej zastępowane nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak szkło hartowane do kuchni na ścianę, które jest zarówno modne, jak i praktyczne.

Dla kogo szkło hartowane do kuchni?

Szkło hartowane nad blatem możesz zaprojektować według własnych potrzeb, dobierając zarówno wymiar, jak i kolorystykę. Wybierając szkło hartowane do kuchni i jego wzory, wizualnie uatrakcyjnisz przestrzeń w pracy lub w domu, łącząc styl i bezpieczeństwo. Nasze produkty sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych, bardziej wyrafinowanych i luksusowych kuchniach. Szkło hartowane nad blatem jest więc rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od stylu panującego w naszych wnętrzach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nasze panele kuchenne ze szkła hartowanego mogą wytrzymać ekstremalne temperatury pochodzące ze standardowych urządzeń kuchennych, w tym kuchenek gazowych i płyt grzejnych. Nie musisz więc obawiać się o przegrzanie panelu czy jego uszkodzenie, bądź odkształcenie.

Ponadto szkło hartowane zapewnia odporność na tłuszcz i zabrudzenia, powstające podczas regularnego przygotowywania posiłków dla rodziny. Panel szklany jest łatwy i tani w utrzymaniu i z pewnością docenisz to, jak łatwo utrzymać go w stanie idealnym. Jeśli powstaną na nim zabrudzenia, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką z odrobiną detergentu. Nie uszkodzi to struktury szkła ani nie wpłynie na jego kolorystykę, co pozwoli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Należy także zwrócić uwagę na fakt, że szkło jest produktem przyjaznym środowisku i bez obaw o zdrowie może być stosowane w kuchni. Styczność szkła hartowanego z jedzeniem lub napojami nie powoduje wydzielania się niebezpiecznych substancji, stanowi więc ono idealny materiał do kuchni i jadalni. Wybierając szkło hartowane, dbasz o bezpieczeństwo Twoich najbliższych.

Czy szkło hartowane jest drogim rozwiązaniem?

Jeśli zdecydujemy się na szkło hartowane do kuchni na wymiar cena może nas pozytywnie zaskoczyć. Warto porównać koszt wykorzystania panelu szklanego z kosztem tradycyjnie wykonywanych płytek, do których niejednokrotnie musimy doliczyć koszt wynajęcia fachowca, który wybrane kafelki położy. Koszty robocizny są bardzo wysokie, szczególnie w dużych miastach. Montaż szkła hartowanego nie jest tak skomplikowany! Zdajemy sobie sprawę, że koszt ma ogromny wpływ na rodzaj materiału, który wybierasz podczas projektowania kuchni, dlatego oferujemy szereg szklanych paneli, które będą pasować do Twojego budżetu. Od paneli kuchennych z przezroczystego szkła po lustrzane lub kolorowe panele kuchenne – nasza oferta jest obszerna i jesteśmy pewni, że bez rozbijania banku znajdziesz coś, co zaspokoi Twoje potrzeby.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*