Bombki, kartki, lampki – jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w kuchni?

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jak to zwykle bywa w związku z tym, że są to święta rodzinne, pewnie wielu z nas spędzi mnóstwo godzin na przygotowywaniu dwunastu potraw wigilijnych, ale też dań na pierwszy czy drugi dzień świąt. W kuchni zwykle najlepiej radzą sobie kobiety, mężczyźni są odpowiedzialni za dekoracje, głównie te zewnętrzne w postaci lampek na domach, balkonach, mieszkaniach, tarasach, czy w końcu samych choinkach. Skoro tak, pominiemy tutaj przepisy kuchenne, ale skupimy się na wyborze bombek choinkowych, zewnętrznych światełek ozdobnych oraz świątecznych kartek, od których niestety się odchodzi.

Jakie trendy choinkowe na Święta Bożego Narodzenia 2021?

Bombki choinkowe są tym, czego nie może zabraknąć na świątecznym drzewku. Co jest najważniejsze, rynek jest dziś tak bardzo bogaty w takie produkty, że każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie, niezależnie od stylu i możliwości finansowych. Jeżeli chcemy być modni, warto znać najnowsze trendy wśród tego typu ozdób świątecznych.

Jeżeli chcemy postawić na modną stylizację, na pewno doskonałym wyborem będą bombki choinkowe w kolorze czerwonym. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to kolor kojarzący się nam ze świętami Bożego Narodzenia. Pamiętajmy natomiast, aby dobrze połączyć je z łańcuchami. Bardzo popularne w tym sezonie będzie połączenie czerwonych bombek ze złotymi łańcuszkami. Wiele takich produktów można znaleźć w Internecie. Sugerujemy, żeby korzystać z porównywarek cenowych, a najpopularniejszą jest tutaj bezsprzecznie Ceneo. W ten sposób możemy odnaleźć wiele ozdób choinkowych, a przy tym mieć pewność, że kupujemy je za najniższą cenę.

Jeżeli chcemy oszczędzić na zakupach, a przy tym mamy umiejętności plastyczne i nutkę kreatywności, dodatkowo możemy wzbogacić choinki o naturalne ozdoby. Przygotowywane własnoręcznie będą ciekawym dodatkiem. Mowa tutaj na przykład o łupinkach orzechów. Na drzewku mogą się też znaleźć suszone owoce. Plus takiego rozwiązania jest taki, że dodatkowo do takich dekoracji możemy zaangażować najmłodszych członków rodziny.

Jak wybrać zewnętrzne lampki świąteczne?

Obecnie lampki świąteczne zewnętrzne możemy znaleźć w wielu domach czy mieszkaniach. Sęk w tym, aby wybrać lampki, które faktycznie się do tego nadają. W zależności od stylu dekoracji, ale także swoich preferencji możemy postawić na światełka o barwie ciepłej i zimnej. Jako że ceny prądu nie należą dziś do najtańszych, warto zwrócić uwagę na pobór prądu. Dlatego należy celować w lampki LED. W porównaniu ze zwykłymi światełkami będzie to oszczędność energii na poziomie nawet kilkudziesięciu procent. Jednak oświetlenie LED ma też wiele innych zalet. Wystarczy zauważyć, że są to światełka trwałe, które się nie nagrzewają. Nie ma więc też ryzyka ewentualnego pożaru.

Oczywiście przy wyborze takiego oświetlenia koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które są kluczowe dla ich użytkowania na zewnątrz. Co jest zrozumiałe, muszą one być odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Na pewno musi to być oświetlenie o wysokiej klasie szczelności. Wówczas będą one odporne na kurz i pył, ale w szczególności wilgoć i opady. Specjaliści zgodnie podają, że zewnętrzne lampki choinkowe powinny mieć odporność klasy minimum IP44. Jeszcze lepiej, kiedy będzie to klasa IP67 lub IP68.

Ważna jest też gumowa, podwójna izolacja przewodów. Takie lampki uszkodzić jest znacznie trudniej, dzięki czemu są one zabezpieczone m.in. przed zwarciem. Rzecz jasna warto zwracać uwagę na najróżniejsze znaki bezpieczeństwa umieszczone na opakowaniach. Przede wszystkim mowa tutaj o oznaczeniu CE. Oznacza to, że takie lampki są przebadane i zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej. Jeżeli oświetlenie ma symbol odwróconego trójkąta i wpisaną w niego literę F, świadczy ono, że takie światełka są niepalne.

Jak przygotować kartki świąteczne na Boże Narodzenie?

Jeżeli założymy, że dekorowanie choinki to zadanie dla kobiety, a ozdabianie domu na zewnątrz lampki – dla mężczyzny, mamy też coś specjalnego dla dzieci. Wydaje się, że właśnie najmłodsi mogą przygotować kartki świąteczne na Boże Narodzenie. Oczywiście przydadzą się umiejętności plastyczne. Na pewno potrzebna jest też nutka kreatywności i wyobraźni. Na pewno zajmie to dzieciom sporo czasu. Jest też tanią metodą przygotowania kartek świątecznych. Przydadzą się przede wszystkim artykuły plastyczne, w tym jakieś bloki, kredki, flamastry, farby, nożyczki, brokat, ołówek itp.

Oczywiście możemy pójść na łatwiznę i zakupić gotowe kartki świąteczne na Boże Narodzenie. Obecnie wybór takich produktów na rynku jest przeogromny. Co więcej, są one naprawdę bardzo tanie. Potwierdza to oferta wielu takich kartek na porównywarce Ceneo. Każdy znajdzie ich tutaj naprawdę mnóstwo.

Podsumowując, w święta mamy więc całkiem sporo pracy i to nie tylko przy przygotowywaniu potraw wigilijnych i świątecznych. Jak najbardziej musimy spędzić naprawdę sporo czasu w kuchni. Jednak święta to znacznie więcej pracy, również w zakresie przygotowywania dekoracji i ozdób świątecznych.

Co jest w tym najlepsze, dekorowanie drzewka świątecznego, innych drzewek, balkonów, domu i tarasu na zewnątrz, a także przygotowywanie kartek świątecznych to możliwość spędzenia dużej ilości czasu z rodziną. Oczywiście wcześniej należy zadbać o to, aby uzbroić się w odpowiednie produkty. Na szczęście znalezienie bombek choinkowych, łańcuchów, lampek świątecznych, ale nawet kartek świątecznych jest dość łatwe. Wystarczy skorzystać z porównywarki Ceneo. W jednym miejscu znajdziemy mnóstwo znakomitych produktów dostępnych w atrakcyjnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie niezależnie od tego, w jakim stylu dekoruje swój dom czy drzewko. Oczywiście część dekoracji możemy wykonać samodzielnie, aczkolwiek warto zastanowić się, czy mamy wystarczająco wolnego czasu i umiejętności. Chyba lepiej zainwestować w dobrej jakości produkty i skupić się na samym dekorowaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*