Patelnie kamienne – czym zaskoczą Cię w 2021?

[REKLAMA]

Mamy wiosnę. Jest to czas, kiedy cała przyroda budzi się do życia z zimowego snu. Na szerokim, błękitnym niebie raźno świeci słońce i swymi gorącymi promieniami rozwiewa wszelkie pozostałości zimowego letargu. Warto więc, aby ta nowa energia udzieliła się także i nam. Mało tego: warto przelać trochę wiosennego słońca do naszej kuchni i odświeżyć tym samym jej asortyment. Najlepszym tego przykładem będzie tu pozbycie się starych, zdezelowanych i przypalonych patelni i zakup jednej, nowej, która w pełni zastąpi je wszystkie. Innymi słowy: wraz z wiosną warto sięgnąć po coś nowego! Do rozważenia proponujemy przegląd nowości wśród patelni granitowych i kamiennych.

Są trzy marki, które specjalizują się w tworzeniu patelni kamiennych (a w tym i granitowych) najwyższej jakości. Są one najbardziej docenione na tej właśnie płaszczyźnie przez klientów z całego świata. Są to kolejno:

  • Gerlach
  • Topfann
  • Konighoffer

Warto zapamiętać nazwy tych trzech firm. To one bowiem w 2021 roku dominują na rynku patelni kamiennych. I ujmując to w kolokwialne słowa: to one rozdają na tym rynku karty. Wiele z ich produktów to klasa sama dla siebie.

Dobrym przykładem patelni kamiennej będzie tu – granitowa TOPFANN 28 cm. Tym, co wyróżnia ją od innych jest fakt, że zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz pokryta została innowacyjną granitową powłoką HUA GANG YAN, która to składa się z trzech warstw: podstawowej powłoki teflonowej, powłoki granitowej nadającej patelni charakterystyczny wygląd i powłoki nawierzchniowej.

Patelnia granitowa GERLACH GRANITEX Ø20cm; Źródło: Prymus AGD

Jakie są największe zalety patelni kamiennych?

Zalety dobrej jakości patelni granitowej – czy szerzej kamiennej – omówimy po krótce na najlepszym z możliwych przykładzie: to znaczy na wspomnianej powyżej patelni granitowej TOPFANN 28 cm. Dwoma cechami, które windują patelnię granitową nad jej konkurencję są jej wytrzymałość, oraz możliwość smażenia na niej z niewielką ilością tłuszczu. Co więcej: na wspomnianej powyżej TOPFANN 28 cm – ze względu na posiadanie przez nią aż trzech powłok nieprzywierających – smażyć można praktycznie bez jego użycia.

Ma to swój oczywisty przekład na jakość naszego zdrowia. Ograniczając bowiem spożycie w naszych posiłkach tłuszczu – niwelujemy także w naszym organizmie cholesterol – co z kolei przełoży się na zmniejszone ryzyko takich chorób jak na przykład tarczyca, otłuszczenie wątroby, odkładanie się wody w tkance brzusznej i tym podobne schorzenia.

Patelnie kamienne (a w tym i granitowe) mają także wiele innych plusów, które windują je na sam szczyt naszego rankingu. Dla przykładu doskonale przewodzą one ciepło. Szybko się w związku z tym nagrzewają, a później utrzymują w sobie i przygotowywanym posiłku odpowiednią temperaturę.

Podsumowanie

Na przykładzie wiodących marek – Gerlacha, Topfanna i Konighoffera – widzimy więc wyraźnie, że nowości wśród patelni kamiennych kuszą swą jakością i względnie niską ceną. Kolekcję wspomnianych nowości obejrzeć możemy na stronie internetowej Prymus AGD – sklepu internetowego cieszącego się coraz większym uznaniem klientów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*