Zalety blatów łazienkowych. Uwzględnij je przy remoncie łazienki

Dość wielu z nas wie o tym, że blaty do łazienki to te, które nakrywają szafkę pod umywalkę. Dlatego mają one otwór na umywalkę i na dokładkę na nich można ustawiać różnego typu przybory, czyli szklaneczkę ze szczoteczkami do zębów lub maszynkę do golenia. Tego typu blat znacząco zwiększa wygodę, a nad nim znajduje się lustro łazienkowe wraz z oświetleniem, dzięki któremu goli się łatwiej.

Inne istotne wzmianki

Pewnym jest też i to, że blaty do łazienki wykonuje się z dość drogiego granitu lub jest to tylko płyta meblowa w specjalnej wodoodpornej okleinie. Tego typu okleina może imitować nawet ten zielony lub kremowy granit, ale każdy rozumie doskonale różnicę w wyglądzie między typami blatów, bo okleina w dotyku jest ciepłą, a granit zimny. Równie istotnym jest też i to, że takie blaty do łazienki mają otwory pasujące do konkretnego modelu umywalki.

Granitowe mają otwory lub wcięcia pasujące do tych wyjątkowo drogich i jednocześnie ciekawie wyglądających umywalek. One prezentują się tak jak ta nowoczesna porcelana i co równie istotne niewielu może pozwolić sobie na taką zmianę w łazience, a w połączeniu z tym stylowym łazienkowym blatem z czarnego granitu dodatki te są jeszcze droższymi, a lustro pasujące i do blatu i do umywalki także będzie swoje kosztować.

Blaty wykonane z płyty meblowej

Blaty do łazienki wykonane z płyty meblowej są tymi najczęściej spotykanymi, bo tego typu blaty łatwo się przycina, czyli w praktyce da się takowe połączyć z niemal dowolną umywalką, czyli i z tą tanią i z drogą. Wiele znaczą też te rodzaje oklein, czyli mogą one imitować dosłownie każdą odmianę granitu, czy też marmur.

Tego typu opcję większość potencjalnych nabywców wybiera głównie ze względu na cenę, czyli wychodzą one o wiele taniej od marmurowych i co równie istotne sprzedaje się te blaty z różnego typu maskującymi listwami, dzięki którym woda nie ma styczności z płytą znajdującą się pod okleiną i dzięki którym te skrajne części danego blatu po przycięciu można w ten smaczny sposób zamaskować.

Taka odmiana łazienki to zasadniczo bardzo tani remont, z którym można się zamknąć w tej rozsądnej kwocie i dlatego tylko nieliczni sięgają po ten prawdziwy granit, po to, by się wyróżnić.

Remont łazienki

Dla dość wielu z nas remont łazienki to wymiana płytek na podłodze i na ścianach, czasami także wymiana wanny i na dokładkę postawienie na te blaty do łazienki. Wcześniej w danej łazience blaty mogły się już znajdować, ale te poprzednie mogły być z płyty meblowej w stylowej i jednocześnie podniszczonej okleinie. Coś w tym stylu dostatecznie wielu z czasem wymienia na prawdziwy zielony granit, bo tego typu blat w połączeniu z nowoczesną umywalką i baterią umywalkową przyciąga uwagę.

Najistotniejszym jest jednak to, że wygląda on ekskluzywnie i o wiele lepiej od okleiny i to nawet tej wyjątkowo trwałej. Problem stanowi tylko to, że tego typu zmiana połączona z remontem to spora inwestycja, na którą to część z nas oszczędza kilka lat lub minimum te dwa lata i nie każdy chce wydać tak duże pieniądze na blaty łazienkowe z zielonego granitu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*