Wyposażenie AGD – co powinno znaleźć się w Twojej kuchni?

Dobór sprzętów kuchennych nie jest zadaniem łatwym, ani szybkim. Szczególnie wówczas, gdy zaczynasz od zera i musisz zadbać o zakup całego wyposażenia. Pomocna okaże się jednak szeroka, zróżnicowana oferta rynkowa, dzięki której cały proces stanie się nieco łatwiejszy.

Dlaczego? Ponieważ każdy klient jest w stanie znaleźć w sklepach modele odpowiednio dopasowane do konkretnych kryteriów – użytkowych, designerskich, cenowych etc. Pozostaje więc zwrócić uwagę na poszczególne sprzęty, porównać je ze sobą, sprawdzić posiadany budżet, a następnie dokonać wyboru.

W kuchni nie może zabraknąć lodówki!

Najlepiej zacząć od urządzeń dużych, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne gotowanie. Mowa w tym miejscu między innymi o kuchenkach i płytach grzewczych, piekarnikach, a także lodówkach. To w końcu one służą do przechowywania żywności, dlatego warto poświęcić im szczególnie dużo uwagi.

Tym bardziej że lodówki występują w sklepach w tak wielu odmianach. Co więc trzeba sprawdzić, by podjąć dobrą decyzję? Ogromne znaczenie ma standardowy podział tego typu sprzętów, który wskazuje na lodówki:

  • jednodrzwiowe,
  • dwudrzwiowe.

Do tego dochodzi położenie zamrażalnika, który może znaleźć się na dole, na górze lub w środku chłodziarki. Ciekawie prezentują się między innymi lodówki Side by Side, a więc modele dwudrzwiowe, w przypadku których po jednej stronie znajduje się komora chłodząca, a po drugiej zamrażająca. Jeśli jednak zamrażalnik zostaje zamontowany na dole i stanowi oddzielną strefę, takie urządzenia określane są mianem French Door.

Oczywiście nie można zapominać o kluczowych parametrach technicznych oraz obsługiwanych systemach i technologiach. Wpływ na ostateczny wybór powinna mieć pojemność, ułożenie szuflad i półek, ewentualna dostępność mechanizmu No Frost, jak również wszelkiego rodzaju dodatki.

Nie da się ukryć, że pewnym wyznacznikiem jakości jest też renoma producenta. Między innymi właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się lodówki Samsung. Jeśli wiec szukasz tego typu sprzętów, porównaj ofertę popularnych sklepów na stronie: https://www.skapiec.pl/cat/308/1.10.

Przydatne urządzenia do gotowania

Sama lodówka to, rzecz jasna, nie wszystko. Kuchnia to bowiem w pierwszej kolejności miejsce, w którym powstają smaczne posiłki. Żeby ich przygotowanie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze, dobrze jest skorzystać z możliwości, jakie daje sprzęty z kategorii małe AGD. Znajdziesz tam wiele przydatnych produktów, które skracają realizację wielu czynności. Dzięki temu powinny spodobać się także osobom, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni.

Co powinno znaleźć się na Twojej liście zakupowej? To oczywiście zależy od tego, co i jak chcesz gotować. Sporą popularnością cieszą się chociażby roboty kuchenne, które łączą w sobie funkcjonalność wielu urządzeń, tostery, frytkownice, wyciskarki do warzyw i owoców czy też opiekacze.

Do tego dochodzą nowoczesne blendery kielichowe, dzięki którym w szybki i łatwy sposób przygotujesz między innymi zupy krem, sosy, a także koktajle oraz pyszne napoje. Oczywiście pod warunkiem, że postawić na właściwy model, odpowiednio dopasowany pod względem budowy, parametrów oraz obsługiwanych funkcji. Jeśli chcesz wybrać idealny blender kielichowy dla siebie, sprawdź oferty najważniejszych sklepów pod tym adresem: https://www.skapiec.pl/cat/352-blendery.html.

Czy warto kupić ekspres do kawy?

Dla wielu osób parzenie kawy to jedna z podstawowych czynności, jaką zajmują się w kuchni. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – czarny napój nie tylko świetnie smakuje i pachnie, ale też gwarantuje dawkę jakże potrzebnej energii na resztę dnia.

Oczywiście można przygotować ją wyłącznie z użyciem czajnika, jednak znacznie przyjemniejsze okaże się użycie dedykowanego ekspresu. Dzięki niemu cały proces staje się łatwiejszy.

Co istotne, ekspresy do kawy, podobnie jak wiele innych sprzętów tego typu, znajdziesz na rynku w wielu wersjach. Na które więc się zdecydować?

  • Jeśli chcesz postawić na model tradycyjny, na pewno zainteresują Cię kawiarki. Mowa tu zwłaszcza o modelach stawianych na kuchenkach bądź płytach grzewczych.
  • W przypadku urządzeń elektrycznych, najtańsze będą ekspresy przelewowe. Wyróżniają się prostą obsługę.
  • Nieco bardziej rozbudowane są ekspresy kolbowe. Często obsługują dodatkowe funkcje, pozwalające na przykład na dostosowanie mocy kawy.
  • Najlepsze pod tym względem będą automatyczne ekspresy do kawy. Chociażby dlatego, że są wyposażane we własne młynki, dzięki którym możesz użyć kawy w ziarnach.
  • Ciekawe są też ekspresy kapsułkowe, a więc sprzęty, które przygotowują kawę ze specjalnych, dedykowanych kapsułek.

Jak więc widać, wybór jest naprawdę spory. Tyczy się to jednak wszystkich urządzeń i akcesoriów kuchennych, jakie możesz znaleźć w ofertach sklepów. Jest to dobra informacja – za każdym razem jesteś w stanie dobrać produkt, który będzie wyróżniał się niezawodnym działaniem, dostosowanym do Twoich potrzeb i wymagań. Bez względu na jego dokładne przeznaczenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*