Witaminy – cz.1

[REKLAMA]

Witaminy są kwintesencją zdrowego ciała. Witaminy mogą pomóc w gojeniu się ran, produkcji krwi, odbudowy naskórka. Poprawiają podstawowe procesy całego organizmu. Ważne jest, aby mieć dogłębne zrozumienie dla konieczności regularnego stosowania witamin, aby w pełni docenić ich korzyści. Stosowanie ich zapewnia zdrowsze, szczęśliwsze oraz dłuższe życie. Witaminy możemy przyjmować stosując diety witaminowe, lub w formie tabletek i suplementów. Nasza apteka oferuje Państwu wszystkie witaminy, jakich organizm potrzebuje do prawidłowego
funkcjonowania.

Beta karoten wraz z witaminą A

Beta karoten to jeden z najbardziej powszechnych, naturalnie występujących karotenoidów, odpowiedzialnych za pomarańczowy kolor wielu owoców. Występuje min. w marchwi, dyni, batatach, a także w niektórych zielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak i kapusta włoska. Ludzki organizm potrafi przetworzyć beta karoten na witaminę A (jedną z najważniejszych dla człowieka). Z tego powodu, beta karoten oprócz bycia naturalnym pigmentem, jest również częstym składnikiem suplementów diety.

Chrom

Chrom odgrywa ważną rolę w zdrowiu. Odpowiada za obniżenie poziomu cholesterolu, wspiera leczenie cukrzycy, pobudza trzustkę do wytwarzania insuliny. a także przyspiesza utratę tkanki tłuszczowej, przy zachowaniu masy mięśniowej i wydłużenia życia komórek. Chrom jest trudnym minerałem do wchłaniania przez organizm. W niewielkich ilościach występuje w wybranych produktach spożywczych: drożdżach, jabłkach, chudym mięsie. Gwarancję dostarczania prawidłowej dawki chromu, zapewniają produkty z naszej apteki.

2 Komentarze

  1. Zdania na temat chromu są podzielone. Jakiś czas temu zalecano jego suplementacje przy problemach z tyciem. Później pojawiły się informacje jakoby był on rakotwórczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*