Winiarki do przechowywania wina

[REKLAMA]

Winiarki do przechowywania wina to świetny sposób na cieszenie się walorami smakowymi swojego ulubionego trunku. Doskonale sprawdzi się w restauracji, hotelu oraz barze, ale nie tylko. Możesz ją mieć w swoim domu, jeśli jesteś wielbicielem wina i zainstalować w kuchni, bądź piwniczce.

Poczuj się jak w najlepszych tradycyjnych podziemnych piwnicach

Jeśli posiadasz w swojej kolekcji wiele gatunków win – warto zadbać o sposób przechowywania wina. Chcąc się delektować doskonałym smakiem wina najlepiej przechowywać je w odpowiednej temperaturze. Za sprawą winiarki możesz poczuć się jak w najlepszych tradycyjnych podziemnych piwnicach. Pamiętaj, że do czerwonego wina potrzebna jest wyższa temperatura, natomiast do wina białego oraz różowego – niższa. Winiarka to oprócz sposobu na utrzymywanie odpowiedniej temperatury win świetny sposób na eksponowanie trunku. W ofertach są między innymi półki wysuwane i stałe oraz inne.  Półka typu ,,service” daje możliwość przechowywania nawet otwartych butelek wina, co może się okazać  bardzo przydatnym i wygodnym rozwiązaniem. Wewnętrzne oświetlenie led nada charakteru i klimatu danemu wnętrzu. Mało tego, jest także możliwość, by zakładać etykiety na półki razem z nazwą win – co jest przydatne zwłaszcza w lokalach – barach, restauracjach, hotelach, co wygląda bardzo profesjonalnie. Możesz wybrać także kolor frontów na półkach.

Winiarki wolnostojące i w zabudowie

Do swojego lokalu lub domu możesz wybrać winiarkę wolnostojącą, bądź zabudowaną, która idealnie wkomponuje się w zabudowę meblową. Za sprawą dużego wyboru można wybrać idealną lodówkę, dostosowaną do swoich mebli kuchennych. Kuchnia może stać się miejscem spotkań, a wspólne delektowanie się trunkiem będzie jeszcze przyjemniejsze, jeśli będzie przechowywane w odpowiedniej temperaturze.  Niech twoja lodówka na wino będzie nie tylko funkcjonalna. Zadbaj o to, by chłodziarka do wina miała świetny design, dopasuj odpowiednią wielkość oraz kolorystykę. Niektóre modele posiadają wewnętrzne oświetlenie led. Zastanów się, który rozmiar winiarki będzie dla ciebie odpowiedni – masz kilka do wyboru, w zależności jaka ilość butelek ma być w niej przechowywana.

Drzwi można wybrać pełne lub przeszklone, te drugie idealnie eksponują kolekcję. Są różne strefy chłodzenia – jedne posiadają 1 strefę temperatur, inne nawet 3 – do przechowywania, serwowania oraz serwowania. Warto wiedzieć w jakich temperaturach nalepiej przechowywać dany rodzaj wina, by cieszył cię smakiem, a także bez problemu można było wydobyć jego aromat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*