Po czym poznać dobry ekspres do kawy?

Wyznacznikiem dobrego ekspresu nie jest jego cena, dlatego przed jego zakupem należy zastanowić się nad kilkoma kryteriami. Dobre urządzenie musi mieć wiele możliwości oraz oferować potrzebną ilość funkcji. Po czym tak naprawdę poznać dobry ekspres do kawy?

Cechy ekspresu do kawy

Dobry ekspres do kawy to urządzenie funkcjonalne, a więc zaopatrzone w elementy, które nas interesują. Niekiedy zatem nie potrzebujemy spieniacza, jeśli na co dzień nie robimy mlecznych kaw na bazie espresso. Jednak obecnie wiele profesjonalnych ekspresów posiada funkcję spieniania mleka, więc czasami nie jesteśmy w stanie jej uniknąć. Może się przydać w szczególności, gdy ktoś z naszego otoczenia pije mleczne kawy. Kluczowym elementem w ekspresie jest wbudowany młynek. Gdy go nie ma – jesteśmy zmuszeni sami zmielić kawę bądź wybrać tą w opakowaniu. Tego nie polecamy, ponieważ wpływa to negatywnie na smak oraz jakość. Wówczas zakup wolnostojącego młynka będzie z pewnością lepszą opcją. Obecnie większość ekspresów profesjonalnych nie zmusza nas do takiego kroku. Wybierając urządzenie, pojawiają się dwie ważne kwestie – moc oraz ciśnienie. W tym przypadku im większa moc tym ekspres zrobi kawę szybciej (zazwyczaj 1500W lub więcej). Z kolei ciśnienie odpowiada za przepływ podgrzanej wody przez zmielone ziarna. Dlatego odpowiedni ekspres powinien mieć najmniej 9 barów, ale przeważnie większość urządzeń ma 15 barów. Nie należy zapominać o dodatkowych funkcjach w ekspresie: wyświetlacz dotykowy, samooczyszczanie czy zapisywanie ustawień.

Dobry ekspres, czyli jaki?

Dobry ekspres do kawy – co to właściwie oznacza? Nieprzeciętny design, wielofunkcyjność, ciekawe cechy. Wszystko składa się na urządzenie idealne. Tutaj jednak pojawia się problem, co wybrać. Zdecydowanie o wiele lepiej sprawdza się uniwersalny ekspres. Taki, który zarówno nadawałby się do domu i biura. Oczywiście nie jest to obowiązkowe kryterium. Takim urządzeniem może być ekspres ciśnieniowy automatyczny. Szybka i łatwa obsługa, wbudowany młynek, system spienia mleka bądź dysza spieniająca oraz dodatkowe funkcje – to kilka z cech ekspresu ciśnieniowego automatycznego. W dodatku możemy wybrać rozmiar oraz wygląd danego urządzenie. Z pewnością nie musimy się obawiać o wysoką ich cenę. Wiele sklepów oferuje przystępne ceny. Niektóre z modeli tego urządzenia to ekspres do kawy bez spieniacza. Przeznaczony dla tych, którzy nie potrzebują tej funkcji. Wówczas dodatkowo urządzenie staje się bardziej kompaktowe oraz zdecydowanie zmniejsza się jego cena. Polecamy szczególnie ekspres do kawy bez spieniacza w sklepie świat ekspresów, gdzie jego szerokie walory smakowe oraz aromatyczne przekonają nas do zakupu.

 źródło zdjęcia: freepik.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*