Jakie tabletki do zmywarki?

[REKLAMA]

Wielu z nas nie wyobraża sobie dziś kuchni bez podstawowych narzędzi i sprzętów AGD. Coraz częściej w kuchniach znaleźć można również zmywarki. Nic w tym dziwnego, ponieważ pomagają one w zachowaniu w czystości zastawy stołowej, ale też garnków i innych elementów, w których przygotowujemy i konsumujemy posiłki. Jednak podobnie jak ręczne mycie naczyń bez dodatkowych środków nie daje najlepszych rezultatów, tak samo mycie ich w zmywarce bez tabletek również jest mało skuteczne. Jak wybrać więc tabletki do zmywarki i które z nich będą najlepsze?

Zmywarki i czystość naczyń

Obecnie zmywarki są bardzo zaawansowanymi urządzeniami, które dbają o czystość nie tylko naczyń, ale także i swojego wnętrza. Usuwają m.in. gromadzący się w zmywarce tłuszcz. Co więcej, po wyjęciu naczyń ze zmywarki nie trzeba ich nawet wycierać. O ile do mycia stosuje się dobre tabletki do zmywarki, chronią one naczynia przed osadzaniem się kamienia. Pomagają też w ochronie powierzchni mytego szkła.

Rodzaje tabletek do zmywarek

Zastosowanie i dozowanie tabletek do zmywarki nie jest niczym trudnym. Wcześniej warto natomiast odnieść się do ich rodzaju. Na rynku występują bowiem różne tabletki do zmywarek. Mogą to być tabletki jednofunkcyjne, które jak nie trudno się domyślić, tylko myją znajdujące się wewnątrz naczynia.

Popularniejsze i skuteczniejsze są natomiast wielofunkcyjne tabletki do zmywarki. W zależności od funkcji mogą to być tabletki 3w1, 4w1 i 5w1. Pierwsze myją, zmiękczają i nabłyszczają naczynia. Kolejne chronią dodatkowo zmywarkę, a najbardziej funkcjonalne również i znajdujące się w niej szkło.

Co warte podkreślenia, tabletki do zmywarki można mieszać z zawieszkami zapachowymi do domu czy płynami nabłyszczającymi. Ważna jest także ich stosunkowo niska cena.

Jak działają tabletki do zmywarki?

Działanie poszczególnych tabletek jest do siebie zbliżone, choć różny jest ich skład chemiczny. Najlepsze są oczywiście najbardziej zaawansowane tabletki. Ich zakup opłacalny jest jednak w większych ilościach, dzięki czemu można na tym sporo oszczędzić. Takie tabletki potrafią przedłużyć żywotność naczyń nawet o kilkadziesiąt procent.

Bez trudu usunąć można z ich pomocą dość trudne plamy. Żadnym problemem nie będzie tłuszcz, ale też inne zabrudzenia, a w tym również plamy z jajek. Ważne natomiast, aby tabletki stosować przy każdym myciu naczyń. Powinno to wystarczyć do tego, aby po myciu wyjąć czyste i błyszczące naczynia.

Jakie tabletki do zmywarki kupić?

Wśród najpopularniejszych producentów tabletek do zmywarek są Fairy, Somat, Finish i Ludwik. Stawiając na tabletki jednej z tych firm można mieć pewność, że mycie naczyń będzie efektywne. Oczywiście, najlepiej nabywać tabletki wielofunkcyjne. W innym wypadku konieczne będzie dodanie do mycia soli oraz środka nabłyszczającego. Najlepiej, jeżeli takie dodatki i tabletki pochodzą z oferty tego samego producenta. W związku z tym, że tabletki zawierają w sobie środki chemiczne, powinny one być zapakowane w rozpuszczalną w wodzie folię.

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*