Jak zrobić dobrą watę cukrową z maszynki ?

Przygotuj pyszną, kolorową watę cukrową. Potrzebujesz do tego cukier, drewniane patyczki i maszynkę do waty. Być może zdziwisz się, że cały zestaw będzie kosztował mniej niż 200 zł. O atrakcyjności tego przysmaku nie muszę chyba nikogo przekonywać. Delikatne, włókna puszystego cukru nawinięte na patyk to cudowne wspomnienie dzieciństwa niejednego z nas. Teraz możemy zaserwować je naszym dzieciom w każdej chwili. Niemiecka firma Clatronic ma w ofercie nabaltową, domową maszynkę do waty, która doskonale sprawdzi się na pikniku, w ogrodzie, w sali czy na festynie. Ze względu na niewielkie rozmiary możesz spokojnie zabrać ją ze sobą wszędzie, gdzie jest dostęp do prądu.

Nigdy nie robiłeś waty cukrowej i nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie martw się, to nie jest czynność zarezerwowana dla wtajemniczonych. Po kilku próbach, gdy nabierzesz zręczności i twoje waty będą duże i puszyste.

Kilka wskazówek, co zrobić, jak zrobić dobra watę cukrową z maszynki:

  1. PORZĄDNIE ROZGRZEJ URZĄDZENIE. To właśnie dzięki temperaturze cukier się roztapia dając nam możliwość zbierania tworzących się w wyniku ruchów powietrza, karmelowych nitek
  2. TWÓRZ DUŻE KULE. Wielkość waty w dużym stopniu zależy od tego czy masz odpowiedni patyczek oraz od twojej wprawy w jej kręceniu. Wielkość miski ma znaczenie, ale mimo, iż w domowych urządzeniach nie jest ona największych rozmiarów, fanom waty udaje się tworzyć naprawdę duże „okazy.
  3. ZASKOCZ KOLOREM I SMAKIEM. Jeśli chcesz, aby wata na twojej imprezie była naprawdę wyjątkowa, do cukru dosyp szczyptę barwnika spożywczego i cukier wanilinowy. Możesz też użyć gotowych mieszanek o wielu smakach. Dzięki temu wata cukrowa stanie się prawdziwą atrakcja imprezy, którą goście (także dorośli) długo będą wspominać.
  4. DZIEL SIĘ RADOŚCIĄ. Jeśli na imprezie są starsze dzieci, które potrafią zachować zasady bezpieczeństwa – pozwól im samodzielnie próbować swoich sił przy kręceniu waty. Zawsze jednak bądź w pobliżu i czuwaj nad dziećmi.

Urządzenie do robienia waty Clatronic ZWM 3478  cieszy się ogromnym uznaniem klientów. W Niemczech otrzymało certyfikat Deutschlands Beste Haushaltselektrogerate (Najlepsze urządzenia elektryczne gospodarstwa domowego w Niemczech ) przyznawany przez Focus Money.

Jeśli jeszcze go nie macie zajrzyjcie tutaj i koniecznie nadróbcie to straszne niedopatrzenie ?

https://www.clatronic.pl/urzadzenia-do-lodow/

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*