Adler AD 4123 – sokowirówka dla najbardziej wymagających

[REKLAMA]

Za oknem coraz cieplej, a to oznacza, że powoli rozpoczyna się sezon na soki. Każdy, kto lubi zdrowe odżywianie i przy okazji chce być „fit”, na pewno nie może zapomnieć o wyposażeniu swojej kuchni w dobrej klasy sokowirówkę. Na szczęście takich urządzeń na rynku jest dziś pod dostatkiem, a więc i każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Są jednak sokowirówki mniejsze i większe, mniej i bardziej wydajne, lepsze i gorsze. Jednym z produktów, który zbiera pochlebne opinie, a pochodzi z oferty cenionego producenta, jest sokowirówka Adler AD 4123. Czym charakteryzuje się ten produkt?

Sokowirówka a wyciskarka – co je od siebie różni?

Wydawać się może, że sokowirówka i wyciskarka to jedno i to samo. W rzeczywistości różnice pomiędzy nimi są dość duże. Konstrukcja oraz zastosowane w nich technologie sprawiają, że wykorzystuje się je do nieco innych produktów. Inną konsystencję ma również sok. Co istotne, różne są też jego wartości odżywcze.

Sokowirówka to urządzenie, które ma wirujące sito z ostrzami. To właśnie ta część tego urządzenia zaliczanego do małego AGD odpowiada za wyciśnięcie soku. Jest on wówczas pozbawiony kawałków miąższu, a w zamian aksamitny i klarowny.

Wyciskarka pracuje na wolniejszych obrotach i zamiast sita korzysta z wałka ślimakowego. Dzięki temu miażdży owoce i warzywa, wydobywając z nich jeszcze więcej soku, ale i kawałki miąższu. Oczywiście ma on swoje wartości odżywcze, ale nie wszyscy lubią miąższ. Dlatego sokowirówka jest bardziej uniwersalnym sprzętem. Zwłaszcza że wyciskanie soku trwa wówczas krócej.

Adler AD 4123 – funkcjonalna i nowoczesna sokowirówka

Sokowirówka Adler AD 4123 to sprzęt, który znaleźć się powinien na wyposażeniu każdej kuchni. To najwyższa jakość i funkcjonalność w jednym. Najważniejsze elementy tej 800-watowej sokowirówki zostały wykonane ze stali szlachetnej, co gwarantuje jej trwałość i niezawodność przez długie lata. Sokowirówka ma również drobne sitko, które pozwala uniknąć wydobycia miąższu, a zapewnia przygotowanie aksamitnego soku.

Co kluczowe, sokowirówka od marki Adler jest również prosta w obsłudze. To ważne, bo nikt nie lubi tracić wiele czas, aby przygotować szklankę soku. Tu zajmuje to krótką chwilę. Wszystko dlatego, że Adler AD 4123 wyposażona została w bardzo duży otwór na całe owoce i warzywa. Znaczenie skraca to przygotowanie ulubionego soku.

Dobra sokowirówka musi być również wystarczająco mocna. Tak jest również w tym przypadku, gdyż ma ona silnik o mocy 800 W. Tyle w zupełności wystarczy, aby wycisnąć sok nie tylko z miękkich owoców, ale i twardszych warzyw, np. marchewki. Większa moc to również więcej soku, a to z kolei dostarczenie do swojego organizmu większej ilości witamin i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych.

Sokowirówka jest również w pełni bezpieczna w obsłudze. Bezpieczeństwo gwarantuje dodatkowa blokada zabezpieczająca przed uruchomieniem urządzenia, które nie jest prawidłowo złożone. Sprzęt ma także stabilną konstrukcję oraz antypoślizgowe przyssawki, dzięki czemu pewnie trzyma się powierzchni.

 

5 Komentarze

  1. Mam naprawdę małą kuchnię i niewiele miejsca na blacie, dlatego ograniczam sprzęty kuchenne do minimum. Ale sokowirówkę mam i używam bardzo często. Cała rodzina uwielbia takie świeże soki.

  2. Mam sokowirówkę firmy Adler, świetny produkt za bardzo rozsądną cenę. Duża moc i duży otwór na owoce. Łatwe i szybkie czyszczenie. A soki ? pycha !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*