Na czym polega dieta KETO?

[REKLAMA]

Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie zdrowe odżywianie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Nie jest tajemnicą, że w sklepach, w tym w SUPERFOOD znaleźć można mnóstwo zdrowych produktów ekologicznych, czego dobrym przykładem kasze czy mąka ekologiczna. Jednak zdrowe odżywianie to nie tylko produkty bez szkodliwych związków. Wiele dobrego dla organizmu możemy też zrobić dzięki diecie. W tym wpisie skupimy się na diecie KETO, a więc ketogenicznej.

Zalety diety KETO

W pierwszej kolejności powinniśmy wskazać zalety diety ketogenicznej. Tak więc zacznijmy od tego, że jest to dieta niskowęglanowa, która pozwala tracić na wadze. Spadek masy ciała to główny cel diety KETO. Co więcej, waga spada tutaj bardzo dynamicznie. Oprócz tego nawet przez pierwsze 3 miesiące czujemy się bardzo lekko i jesteśmy pełni energii. Dodatkowo mamy też dobre samopoczucie.

Jednak dieta ketogeniczna jest też zalecana przy różnego rodzaju schorzeniach. Wspomnieć należy tutaj między innymi o padaczce lekoopornej. Dieta KETO wskazana jest także przy cukrzycy i chorobach narządów wewnętrznych, w tym wątroby czy nerek, a nawet niektórych nowotworach. Redukuje również obrzęki i pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych, w tym wzdęć.

Zasady diety ketogenicznej

Co jest najistotniejsze w diecie ketogenicznej, zakłada ona znaczne zwiększenie podaży tłuszczów, jednocześnie przy mocnym ograniczeniu węglowodanów. Dla porównania, w zwykłej, codziennej diecie węglowodany stanowią aż 50 proc. wszystkich spożytych posiłków, białka z kolei 15 proc., a tłuszcze 35 proc. W diecie KETO te proporcje wyglądają zupełnie inaczej. Przynajmniej 60 proc. powinny stanowić tłuszcze, ok. 35 proc. białka, a tylko ok. 5 proc. węglowodany. Są też tacy, którzy kładą jeszcze większy nacisk na spożywanie tłuszczów, nawet do 80-90 proc., a zaledwie 10-20 proc. białek i węglowodanów.

Na pewno na diecie KETO warto zainwestować w zdrowe oleje, w tym oliwę z oliwek. Oczywiście ważne, aby dieta była dobrana indywidualnie przez dietetyka i kontrolowana przez lekarza. Wówczas będzie nie tylko efektywna, ale również w pełni bezpieczna.

W diecie ketogenicznej dochodzi do tak zwanej ketozy, a więc procesu rozpadu tłuszczów. Jako że poziom węglowodanów jest tutaj skrajnie niski, zostaje zahamowane uczucie głodu. Energia jest pobierana z tłuszczów – dostarczonych z pożywienia lub zmagazynowanych w tkance tłuszczowej, stąd tak szybka utrata masy.

Stosowanie diety ketogenicznej jest prostsze również dlatego, że w sklepach ze zdrową żywnością dostaniemy dziś specjalne produkty KETO. Takie artykuły spożywcze w naprawdę dużych ilościach mamy również w sklepie SUPERFOOD. Specjalnie dla osób korzystających z tej diety mamy m.in. odpowiednie zdrowe tłuszcze, mąki i mieszanki do wypieku, makarony, mięsa i ryby, kremy i pasty, mleczka i śmietanki, orzechy, ziarna, dżemy, napoje, suplementy czy kiszone warzywa. Co więcej, w ofercie są nawet gotowe dania KETO. Dzięki temu trzymanie się diety ektogenicznej jest jeszcze prostsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*