Czy warto być cukiernikiem ?

[REKLAMA]

Praca w charakterze cukiernika wymaga doświadczenia oraz wiedzy. Dla osób chcących podnieść swoje umiejętności cukiernicze dodatkowe kursy i szkolenia to ciekawe rozwiązanie.

1. Szkolenia cukiernicze

2. Kurs cukierniczy online

3. Materiały szkoleniowe

4. Co daje znajomość wyrobów cukierniczych?

Szkolenia cukiernicze

Szkolenia w Kar-Group to między innymi szkolenia cukiernicze. Aby być dobrym cukiernikiem potrzeba posiadania szerszej wiedzy w tym temacie. Praca w zakładach gastronomicznych i cukierniczych nakłada obowiązek umiejętności cukierniczych popartych odpowiednim certyfikatem. Kurs cukierniczy online to wygoda i komfort uczenia, nie trzeba się przemieszczać, kurs zaliczyć możemy będąc w domu.

Kurs cukierniczy online

Kurs cukierniczy online składa się z trzech modułów:

– w module I – teoria cukiernictwa, warunki przechowywania surowców, zastosowanie mąki i jej typy, zastosowanie cukrów i ich rodzaje oraz tłuszcze stosowane w cukiernictwie,

– moduł II to: wyroby z ciasta kruchego, z ciast drożdżowych, ciasto biszkoptowe, wyroby bezowe, wyroby z ciasta parzonego oraz piernikowe,

– moduł III to: zmiany zachodzące w surowcach zwierzęcych podczas ich magazynowania, grupy szkodników magazynowych i znaczenie magazynowania surowców ciastkarsko-piekarskich.

Materiały szkoleniowe

Po pierwsze kursant otrzymuje dostęp do bardzo wygodnej platformy e-learningowej, uczestnicząc w kursie zapoznaje się z materiałami szkoleniowymi, nabywa nowe umiejętności, drogą internetową zalicza egzamin wewnętrzny. Na wydanym certyfikacie nie ma informacji, że kurs odbył się drogą internetową, a dodatkowe dokumenty drukowane można wykupić po rozpoczęciu szkolenia. Dokumenty wystawiane są także w języku angielski lub niemieckim.

Co daje znajomość wyrobów cukierniczych?

Dzięki ukończeniu kursu, który pomoże nam w zdobyciu wiedzy, mamy również szansę na podjęcie pracy w zawodzie cukiernika w ciastkarniach, cukierniach, zakładach gastronomicznych lub przedsiębiorstwach hotelarsko-gastronomicznych. Jeśli zaś poczujemy się pewnie w zawodzie, można także otworzyć własną działalność gospodarczą. Szkolenie skierowane jest do miłośników słodkich smaków. Jeśli chcemy przy okazji znaleźć dodatkową wiedzę, warto przejrzeć poradnik Jak zacząć zdrowo żyć na co dzień w którym znajdziemy porady z diety, aktywności fizycznej czy choćby z radzeniem sobie ze stresem.

Nie martwmy się jeśli nie uda nam się zaliczyć egzaminu wewnętrznego – zawsze mamy szansę na bezpłatną poprawkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*