Szklanki do whisky

[REKLAMA]

Kiedy zaczynasz kompletować własną zastawę stołową, szklanki do whisky będą dobrym pierwszym wyborem. Są pojemne i poręczne, więc przydadzą się nie tylko do serwowania alkoholu w czasie przyjęć lub wieczorami, ale także na co dzień – do wody, soków i innych napojów, a nawet do deserów.

Najważniejszymi cechami szklanek do whisky są grube dno i to że są one stosunkowo niskie. Jedno i drugie sprzyja głównemu przeznaczeniu tych naczyń, jakim jest picie szczególnego rodzaju alkoholu, czyli whisky. Masywne dno zapobiega nagrzewaniu się alkoholu w trzymanej w dłoni szklance. Whisky najlepiej smakuje schłodzona lub z lodem. Nieduża wysokość natomiast sprawia, że podczas picia czujemy intensywny zapach tego szlachetnego zwykle trunku. Obie te cechy czynią szklanki do whisky idealnymi naczyniami także do tiramisu, panacotty lub innych słodkości, które świetnie się w nich prezentują, zwłaszcza jeśli szklanki są delikatnie ozdobione tłoczeniami. Jeśli chodzi o komfort spożywania deseru, zarówno proste, jak i rozszerzane ku górze szklanki są wygodne i znakomicie się sprawdzają w roli salaterek czy pucharków.

Na co dzień szklanki do whisky będą świetnymi naczyniami na wodę, soki, drinki. Grube dno nadal będzie pomocne w utrzymaniu odpowiedniej temperatury napojów, a eleganckie kształty sprawią, że szklanki wypełnione kolorową zawartością będą się dobrze prezentowały na stole. Tego rodzaju szklanki zazwyczaj dobrze leżą w dłoni, są przyjemne w dotyku, mają swój ciężar gatunkowy, który uszlachetnia ich zawartość. Warto mieć w domu szklanki do whisky, bo sprawdzają się do większości drinków z colą czy sokami, a nawet do mlecznych koktajli czy smoothie. Łatwo je także ozdobić cząstkami owoców, listkami mięty czy kolorowymi kostkami lodu.

Szklanki do whisky znajdą swoje miejsce w każdym domu, nawet w takim, w którym alkohol jest tylko od święta. Dlatego śmiało można je podarować w prezencie osobie, która właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania i wyposaża swoją kuchnię i barek. W klasycznym zestawie jest sześć szklanek. Poszczególne wzory różnią się nieznacznie objętością. W naszej ofercie są szklanki o objętości 240, 250 i 280 ml. Niektóre mają w podstawie kwadrat, który ku górze przechodzi w rozszerzający się walec, inne są proste, ale ze zdobionym dnem. Klasyczny design i funkcjonalność to najważniejsze cechy szklanek do whisky. Poza tym zwykle są one wykonane z wysokiej jakości szkła, na przykład z bezpiecznego szkła sodowo-wapniowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*