Jakie akcesoria do parzenia kawy sprawdzą się w kawiarni i domu? Akcesoria dla baristy i miłośnika domowej kawy

Miłośnicy kawy przeważnie uwielbiają ten napój w każdej postaci. I nie ma się co dziwić, że wytrawni kawosze potrafią spędzić wiele czasu, by przygotować aromatyczną czarną kawę lub pyszne latte macchiato. Na rynku jest wiele akcesoriów do przygotowywania kawy, a w tym artykule przejrzymy te przydatne w domu i kawiarni.

Gdzie szukać akcesoriów do parzenia kawy?

Dla fanów kawy na pewno ekspres do kawy nie jest jedynym sposobem, by przygotować ten aromatyczny napój. W wielu sklepach, także internetowych, znaleźć można akcesoria do parzenia kawy różnymi metodami. Nie chodzi jednak o to, by kupować wszystko, ale aby zainteresować się specjalistycznymi miejscami, które oferują profesjonalny asortyment. Wiele z nich, w tym sklep online beanbrothers.pl/akcesoria/dla-baristy.html, pozwoli Ci wyposażyć kawiarnię lub dom w akcesoria do parzenia kawy. A będą to przedmioty wytrzymałe, o ładnym designie, ponieważ, jak wiadomo, liczy się nie tylko ich użytkowy charakter, ale także miły dla oka wygląd.

Jakie podstawowe akcesoria do parzenia kawy sprawdzą się w kawiarni i domu?

Jak zostało wspomniane, jest wiele metod zaparzania kawy. Jednym z najbardziej niezbędnych akcesoriów do przygotowania tego napoju jest kawiarka. Jest to urządzenie, które przypadnie do gustu miłośnikom zdecydowanych i mocnych smaków. W kawiarce nie tylko barista przygotuje kawę, która smakiem jest zbliżona do espresso.


Kolejnym akcesorium do parzenia kawy, o którym nie możesz zapomnieć jest młynek do kawy. Do wyboru są dwa rodzaje młynków – automatyczne i ręczne. Te ostatnie wymagają, by poświęcić trochę czasu przygotowywaniu aromatycznego napoju jakim jest kawa. Dlatego do kawiarni warto wybrać młynek automatyczny, który jest o wiele szybszy i pozwala przygotować większą ilość płynu.

 

Asortyment do parzenia kawy – czego powinien używać barista i miłośnik kawy?

Oprócz wymienionych akcesoriów do parzenia kawy bardzo ważne są tampery, zaparzacze, spieniacze do mleka, dzbanki do mleka i odbijaki do fusów. Każdy barista powinien także dysponować specjalnie wyprofilowanymi łyżeczkami i łyżkami. W kawiarni nie może oczywiście zabraknąć filtrów do kawy, które pozwolą wydobyć z tego napoju wszystko, co najlepsze. Ty także, jako miłośnik zaparzania kawy w domu, możesz zaopatrzyć się w te akcesoria.

 

Kawa zaparzana w domu, czyli jakie akcesoria do parzenia kawy wybrać?

Zarówno profesjonalni bariści jak i miłośnicy kawy, na pewno nie pogardzą alternatywnymi metodami jej zaparzania. A takie najlepiej sprawdzą się w domu. Mamy tu zatem do dyspozycji młynki do kawy ręczne, automatyczne, ale także akcesoria takie jak zaparzacze, drippery, chemexy, specjalne czajniki. Te ostatnie pomogą przygotować idealną kawę w odpowiednich proporcjach (dzięki długiej i wygiętej wylewce oraz stożkowemu kształtowi naczynia). Chemex to inaczej prosty ekspres przelewowy, dzięki któremu przez zmielone ziarna kawy znajdujące się w papierowym filtrze, przesącza się wrzątek. Kawa z chemexu jest mocna i bardzo aromatyczna.


Można śmiało stwierdzić, że obecnie świat kawosza jest niesamowicie bogaty, a metod alternatywnego zaparzania jest bardzo wiele. Sporo akcesoriów używanych w kawiarniach przez profesjonalnych baristów możemy mieć dzisiaj w swoich domach. Ale, o ile w domowym zaciszu zaparzać kawę możemy pomału celebrując te chwile, o tyle w kawiarni postawimy na szybkość i wygodę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*