Przyprawa do grzańca

W chłodne i wilgotne wieczory nic nie działa tak dobrze, jak domowy grzaniec. Ciepłe wino lub piwo z dodatkiem odpowiednio zmieszany przypraw, zyskuje niepowtarzalny aromat, może również działać leczniczo. Napój taki znakomicie również poprawia humor, będąc idealnym zwieńczeniem trudnego dnia. Aby cieszyć się smacznym i zdrowym grzańcem, wcale nie trzeba sięgać po gotowe mieszanki przypraw. Co więcej, takie mieszanki mogą robić więcej złego niż dobrego, z uwagi na możliwą wysoką zawartość cukru. Znacznie bezpieczniej jest przygotować taki miks samodzielnie, korzystając z naszego przepisu.

Przepis na domowy grzaniec.

1 – Przygotuj 0,5 litra ulubionego czerwonego wina półsłodkiego lub piwa.
2 – Do tego 3 do 5 goździków suszonych.
3 – Dodaj zmielony cynamon, ok. pół łyżeczki.
4 – Dodaj imbir mielony, również pół łyżeczki.
5 – Dodaj ok 2 – 3 łyżeczki miodu dla smaku. Miód naturalny można ewentualnie zastąpić cukrem, najlepiej trzcinowym.
6 – Dodaj kilka cząstek pomarańczy lub pigwy.

Całość należy wymieszać z winem lub piwem i podgrzewać do uzyskania wymaganej temperatury, ale tak aby nie zagotować całości.

Dla uzyskania innych walorów smakowych, można wzbogacić powyższy przepis o kilka ziaren pieprzu, 1 do 2 gwiazdek anyżu, lub kilka ziaren kardamonu. Ciekawego smaku grzańcowi może również dodać wanilia.

Jeśli nie masz czasu, aby przygotować samodzielnie przyprawę do grzańca, możesz skorzystać z gotowych mieszanek ze sklepu. Są one przygotowywane ze starannie selekcjonowanych składników i gwarantują najwyższą jakość i najlepsze walory smakowe.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*