Talerze obiadowe i deserowe – kupować razem czy osobno?

[REKLAMA]

Kiedy urządzamy swoje mieszkanie lub zmieniamy wystrój kuchni podejmujemy szereg istotnych decyzji, które zaważą na późniejszym komforcie i przyjemności z jedzenia przyrządzonych posiłków. Jednym z wyborów, jakich musimy dokonać jest skompletowanie zastawy stołowej, na którą składają się m.in. talerze obiadowe i deserowe. Zastanówmy się nad tym, czy lepiej jest kupować je w komplecie, czy dobrać pojedyncze sztuki według własnego uznania.

Zestaw z talerzami obiadowymi i deserowymi

W kompletnej zastawie stołowej znajdziesz kilka rodzajów talerzy, w tym talerze obiadowe i deserowe. Służą one do podawania posiłków, a od ich rozmiaru zależy, jak duże porcje zmieszczą. Jednak istotna jest nie tylko średnica talerzy, ale też ich design. Niektórzy w ten sposób kreują wygląd potraw, który, jak wiadomo, jest równie ważny jak ich smak.

Rodzi się pytanie, czy to, co oferują tradycyjne zastawy stołowe wystarczy? Zawsze warto mieć jeden główny, uniwersalny stylistycznie i kolorystycznie komplet, a do niego dokupić pojedyncze talerze w innych kolorach czy wzorach. Wykorzystasz je przy różnych okazjach, zaskakując rodzinę, przyjaciół, gości podczas wspólnych posiłków.

Jak dobierać dodatkowe talerze do zastawy?

Kiedy już posiadasz jeden główny zestaw talerzy obiadowych, deserowych, głębokich, możesz dokupować do niego kolejne. To rozwiązanie ma sens, kiedy lubisz różnorodność kolorystyczną i stylistyczną na swoim kuchennym stole, ale też dopasowujesz styl serwowania do charakteru potrawy. Jest polecane także wtedy, gdy zamierzasz gościć więcej osób niż na co dzień i po prostu potrzebujesz dodatkowych elementów zastawy. Jednak wtedy najlepiej jest, aby każdy z Twoich gości miał taki sam talerz, nie powinno się mieszać różnych kolorów ani stylów.

Jeśli decydujesz się rozbudować zastawę stołową możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • dokupując talerze takie same jak te, które masz już w domu (albo podobne, w zbliżonym odcieniu i takim samym kształcie),
  • dokupując talerze zupełnie inne, w innych kolorach, wzorzyste (modne są obecnie motywy imitujące rdzę lub nakrapiane).

Każda z opcji ma swoje zalety, musisz zastanowić się, na czym Ci zależy. Czy chcesz rozbudować podstawowy zestaw o podobne talerze obiadowe i deserowe, czy chcesz przełamać monotonię codziennych posiłków i dodać jadalni koloru?

W zestawie czy osobno? Podsumowanie

Kupując talerze obiadowe i deserowe razem, masz pewność, że wszystkie naczynia będą pasować do siebie stylistycznie i kolorystycznie. Jest to szczególnie ważne, gdy staramy się uzyskać spójny wygląd kuchennego wyposażenia. Kupując talerze razem, możemy też zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ zazwyczaj zestawy są tańsze niż te same elementy kupowane oddzielnie (zwłaszcza gdy zamawiasz je online).

Jednak przy zakupie talerzy osobno, zyskujesz większą swobodę w doborze naczyń. Możesz dopasować je do swojego gustu i designu domu. Możesz też wybierać z większej liczby wzorów, kolorów i materiałów, co pozwoli nam na stworzenie unikalnej stołowej dekoracji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*