Ekspres do kawy i mała kuchnia – jak to pogodzić?

[REKLAMA]

Niewielkie rozmiary kuchni nie muszą przekreślać przyjemności z picia dobrej kawy. Z pomocą przychodzi ekspres o kompaktowych wymiarach, który przygotuje za nas aromatyczny napój, jak z włoskiej kawiarni. Jak jednak wybrać ekspres do kawy, który będzie jednocześnie funkcjonalny i spełni wymagania prawdziwych smakoszy?

Kawa jak z najlepszej kawiarni

Jakie kryteria powinien spełniać ekspres do kawy w przypadku małej kuchni? Oczywiście musi mieć kompaktowe wymiary, aby zmieścił się na każdym blacie kuchennym, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Czasami nie mamy możliwości zaaranżowania wnętrza tak, jakbyśmy chcieli, dlatego w tym przypadku rozmiar urządzenia ma znaczenie. Osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zakup ekspresu mogą mieć mylne przeświadczenie, że tylko duże sprzęty przygotowują najlepszą kawę. Jednak nawet smakosze niewprawieni w sztuce baristycznej mogą za pomocą drobnego ekspresu bez przeszkód przygotować wiele rodzajów napojów – nawet codziennie inny!

Nie trzeba ograniczać się do tradycyjnego espresso czy cappuccino. Mimo że należą do najbardziej popularnych kaw, warto zastanowić się nad urozmaiceniem smakowych doznań. Z pomocą przychodzi ekspres kapsułkowy, dzięki któremu każdy będzie w stanie przygotować profesjonalną kawę. Latte macchiato, lungo a może americano lub kawa w jednym z wariantów smakowych? Kapsułki kryją w sobie wiele możliwości, które zdecydowanie warto odkrywać!

Mały ekspres, wielkie możliwości

Wybierając kompaktowy ekspres do kawy, warto zastanowić się, jakie rodzaje kaw będzie w stanie dla nas przygotować. Jednak nie tylko to ma znaczenie. Równie ważne są funkcjonalności i wygląd. Jednym z bardziej popularnych ekspresów do kawy o niewielkich wymiarach jest Piccolo XS na kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Został zaprojektowany tak, aby pasował idealnie nawet do bardzo małej kuchni.

Ekspres kapsułkowy jest niezwykle prosty w użyciu. Wystarczy tylko włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, ustawić dźwignię w odpowiedniej pozycji i odczekać kilka chwil. Jako że ekspres Piccolo XS jest wyposażony w system szybkiego podgrzewania wody, odpowiednia temperatura zostanie osiągnięta już po 30 sekundach.

Ekspres kapsułkowy sprawia, że każdy wielbiciel kawy będzie mógł się cieszyć idealnymi proporcjami przygotowanego napoju. W czym tkwi sekret kapsułek? Przede wszystkim są one hermetycznie zamknięte, dzięki czemu kawa nie traci swojego wyjątkowego aromatu. Ponadto, wykorzystując urządzenie, nie musimy odmierzać proporcji kawy, wody i mleka, a jest to przecież podstawą każdego udanego napoju. Ekspres zrobi to za nas! Małe ekspresy kryją w sobie jeszcze jedną ważną funkcjonalność. Mowa o systemie wysokiego ciśnienia (do 15 barów), który przygotuje dla nas profesjonalną kawę pokrytą gęstą cremą.

Design ma znaczenie

Idealny ekspres do małej kuchni powinien być kompaktowych wymiarów. Jednak to nie wszystko – liczy się również design. Dziś nie musimy wybierać już pomiędzy estetyką a funkcjonalnością, ponieważ nowoczesne urządzenia łączą w sobie te cechy. Wspomniany Piccolo XS występuje w 3 kolorach, dzięki czemu wpisze się w styl aranżacyjny każdej kuchni.

Ekspres w kolorze białym doskonale będzie współgrał z nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzem, czerwony idealnie komponuje się z bardziej ekscentrycznym stylem, natomiast czarne urządzenie wpasuje się w tradycyjną aranżację. Ekspres kapsułkowy cieszy się niesłabnącą popularnością. A wszystko dzięki połączeniu wszystkich najważniejszych cech dobrego ekspresu – wysokiej funkcjonalności, nowoczesnego wzornictwa, możliwości przygotowania profesjonalnej kawy oraz dużej wygodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*